Women's Health poleca:

10 najlepszych spalaczy tłuszczu

Poleć ten artykuł:

Twoim orężem w walce z tłuszczem nie jest głodówka, tylko zdrowe jedzenie – natka pietruszki, siemię lniane i olej kokosowy. Nasza lista najlepszych spalaczy tłuszczu jest jednak znacznie dłuższa. Zobacz, które rodzaje broni dobrze mieć w swoim arsenale, aby cieszyć się zgrabną sylwetką.

Etykiety „superjedzenia” są niestety za często rozdawane na prawo i lewo. Możesz być podejrzliwa, kiedy znowu słyszysz o jakimś wyciągu z egzotycznej rośliny, mającym pomóc Ci błyskawicznie pozbyć się nadmiaru centymetrów i dożyć setki w zapierającej dech sprawności.

Cudów oczywiście nie ma. Są za to, i tu chyba nie musimy Cię przekonywać, rodzaje żywności o wiele bardziej wartościowe od innych. Podrzucamy kilka pozycji, przy których przedrostek „super” nie jest wielkim nadużyciem.

W połączeniu z dobrą dietą i treningiem pomogą Ci bezpośrednio albo pośrednio (bo więcej mięśni to szybszy metabolizm) pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej (zobacz, w czym tkwi sekret skutecznego odchudzania). Bierz i jedz z tego wszystko.  

1. Natka pietruszki

  • smukłe mięśnie
  • lepsza kondycja

Jeśli jesteś kobietą i biegasz, a do tego nie przepadasz za czerwonym mięsem (spodziewamy się, że przynajmniej na dwa pierwsze pytania odpowiesz twierdząco), należysz do grupy szczególnie narażonej na niedobór żelaza.

Bez niego zaś trudno o dobre wyniki na treningu. Rozwiązaniem problemu może być natka pietruszki, która nie dość, że zawiera sporą dawkę tego składnika, to jeszcze dostarcza dużą ilość witaminy C wspomagającej przyswajanie żelaza. Idealna kombinacja!  

Tagi: najlepsze spalacze tłuszczu | zdrowe odchudzanie

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (1)

Magda

przez ~Magda,
2016-04-19 15:38:54

Aronia ma dużą zawartość polifenoli ale stosunkowo małą zawartość witaminy C :)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij