Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Słuchawki, które sprawdzą się na siłowni

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie treningu bez muzyki, ten artykuł jest dla ciebie. Szczególnie, jeśli uprawiasz sporty takie, jak bieganie, przydadzą ci się słuchawki dedykowane sportowcom. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu sprzętu do twoich potrzeb nie będzie konieczności ciągłego poprawiania spadających słuchawek.

2016-09-27
słuchawki

Muzyka odgrywa bardzo ważną rolę motywującą podczas treningu. Dobra playlista ułożona pod potrzeby sportowca potrafi dostarczyć brakującej energii w momencie kryzysu siły czy wytrzymałości. Kiedy zmęczenie bierze górę, to właśnie motywacja trenera, kolegów bądź energetyzująca piosenka jest wymieniona jako główny motywator do kontynuacji wysiłku.

Aby słuchanie muzyki faktycznie było czynnikiem ułatwiającym trening, należy zadbać o to, by słuchawki były doskonale dopasowane do ucha oraz, jeśli wybierasz model nauszny, aby pałąk dobrze trzymał się głowy i nie podskakiwał podczas wykonywania gwałtownych ruchów. W ten sposób wysiłek nie będzie zakłócany przez wypadające z uszu słuchawki. .

Słuchawki współpracujące z innymi urządzeniami

Taki zaawansowany technicznie sprzęt przyda się szczególnie tym sportowcom, którzy korzystają podczas treningu z urządzeń monitorujących puls, tętno i inne parametry oraz korzystają z aplikacji za pomocą GPS zapisujących przebyte trasy. Na przykład bezprzewodowe słuchawki Samsung można sparować z inteligentnym zegarkiem, na którym zapisana będzie playlista składająca się z nawet 100 piosenek. W zegarku możesz zainstalować także aplikację sportową, która będzie monitorować twoje postępy treningowe. Może to stanowić dla ciebie dodatkową motywację do bicia kolejnych rekordów. Jeśli nie lubisz słuchawek wokółusznych, dobrze sprawdzi się model bezprzewodowych dousznych słuchawek z siedmioma rodzajami wkładek do wyboru, Jabra Sport Wireless+.

Słuchawki na pałąku

Na siłowni dobrze sprawdzą się także słuchawki na pałąku, czyli połączeniu z plastiku lub innego tworzywa, które opiera się na karku. Szczególnie wygodny taki model będzie dla biegaczy lub dla tych sportowców, którzy swoje treningi wzbogacają o dynamiczne elementy takie, jak wyskoki czy wykopy. Podczas zakupu należy sprawdzić, czy pałąk na którym opiera się konstrukcja, nie podskakuje na karku. Dodatkowo, jeśli nosisz okulary, przetestuj, czy sprzęt nie ociera się o słuchawki. Opcją bardzo wygodną szczególnie dla sportowców noszących okulary, będą słuchawki bezprzewodowe – na przykład bezprzewodowe słuchawki Samsung, Philips SHB5250BK/00 lub Brainwavz BLU-100.

Jak dobrać słuchawki?

Testując słuchawki w sklepie, załóż je i kilka razy potrząśnij głową. Sprawdź, czy nie wypadają z ucha. Jeśli wybierasz model słuchawek zamocowanych na pałąku, wykonaj kilka energicznych ruchów i sprawdź, czy słuchawki nie uderzają o kark. Jeśli natomiast chcesz kupić model wokółuszny, sprawdź w podobny sposób, czy słuchawki dobrze trzymają się głowy. Jeśli zatem zdarza ci się biegać w deszczu lub przy złej pogodzie, wybierz model wodoodporny. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek dla sportowców: douszne, zauszne, z pałąkiem lub bez pałąka. Ciekawe propozycje dla sportowców to słuchawki Samsung, Philips, Jabra czy Brainwavz.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    chciałabym takie słuchawki
    ~basia, 2016-10-06 14:52:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij