Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki zdrowotne WH: 09/20115

Odczuwasz ból podczas stosunku? Od lat męczy Cię problem z opryszczką? Zastanawiasz się, jakie właściwości kryje w sobie kapusta? Nie wiesz, jak rozpoznać pierwsze objawy zawału serca? Redaktorzy WH znają odpowiedzi na te pytania.

WH 2016-02-05
tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja fot. shutterstock.com

Bez poślizgu

Jeśli podczas stosunku odczuwasz ból, może to być skutek zbyt słabego nawilżenia pochwy. Zdarza się to najczęściej po menopauzie, jednak około 15-20% młodych kobiet również od czasu do czasu miewa takie kłopoty.

Zamiast uciekać się do lubrykantów stosowanych doraźnie, przy najbliższej wizycie powiedz o tym swojemu ginekologowi – przyczyną suchości pochwy mogą być źle dobrane pigułki antykoncepcyjne. Suchość pochwy może być spowodowana również przez niektóre leki przeciwalergiczne. One wysuszają śluzówkę nie tylko w nosie.

pamięć, kobieta fot. shutterstock.com

Głupia opryszczka

Gdy jesteś młoda, największym problemem z opryszczką jest to, że uaktywnia się zawsze w najmniej odpowiedniej chwili, np. gdy wybierasz się na pierwszą randkę. Niestety, później jest jeszcze gorzej.

Jak donosi pismo „Neurology”, nosiciele wirusa herpes simplex na starość wypadają gorzej w testach na inteligencję. Po przebadaniu 1600 emerytów okazało się, że Ci, którzy zarazili się niegdyś opryszczką, o 25% częściej niż przeciętnie osiągali w testach najniższe wyniki.

Masz opryszczkę i nie chcesz zgłupieć na starość? Autorzy badania z Columbia University Medical Center przypominają, że aktywność fizyczna zmniejsza szkody spowodowane przez wirusa i chroni pamięć.

Sprawdź również nasze patenty na zdrowe i piękne usta.

kapusta, warzywa fot. shutterstock.com

Listek kapusty

Jagody akai, nasiona chia, kurkuma... Szukamy pomocy w egzotycznych roślinach, a zapominamy, że w pobliskim warzywniaku mamy prawdziwą bombę zdrowia – kapustę.

To niedoceniane warzywo jest tak napakowane witaminami i mikroelementami, że pomoże Ci nie tylko pokonać przeziębienie, ale również ułatwi trawienie i zneutralizuje skutki palenia papierosów.

Dzięki wysokiej zawartości kwasu foliowego jest także świetne na kaca – najskuteczniejsza jest kapusta zblanszowana.

zawał, ból, klatka piersiowa fot. shutterstock.com

Pierwsze objawy zawału

30-o tyle % rzadziej młode kobiety mają zawał bez najbardziej charakterystycznego objawu, jakim jest ból w klatce piersiowej.

Uwaga: zwróć uwagę na nagłą duszność, mdłości, ból ramienia lub żuchwy oraz dowiedz się, jak dbać o serce, by pracowało sprawnie i długo.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij