Women's Health poleca:

Ciekawostki zdrowotne WH: 06/2014

Poleć ten artykuł:

Czy smog jest niebezpieczny dla naszego serca? Jak masaż wpływa na poziom oksytocyny w organizmie? Które ćwiczenie na kręgosłup zmniejsza skoliozę? Zobacz, jakie zdrowotne ciekawostki przygotowaliśmy dla Ciebie tym razem.

Ratuj serce przed tlenkiem węgla

Smog w miastach kojarzy się głównie z kłopotami z oddychaniem. Jednak uczeni z Edinburgh University potwierdzili to, co od dawna podejrzewano – obecny w spalinach tlenek węgla oraz dwutlenki siarki i azotu szkodzą nie tylko płucom, ale i sercu.

Tych gazów najwięcej jest w dużych miastach. W Polsce najbardziej zanieczyszczone powietrze jest w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Najświeższe powietrze jest zaś w Gdańsku. Zobacz, jak w prosty sposób ratować swoje serce w mieście:

1. Z dala od spalin: trzymaj się jak najdalej od jezdni. Po wewnętrznej stronie chodnika ilość spalin jest o 30% mniejsza.

2. Biegaj rano: rano stężenie szkodliwych gazów i pyłów jest najniższe. Najgorzej jest późnym popołudniem.

3. Chłodny prysznic: z pary wodnej wchłaniasz 100 razy więcej chloru niż z wody, którą pijesz. Zatem koniec gorących pryszniców.

Jednak spaliny to nie jedyne źródło problemów. Zobacz, co jeszcze negatywnie wpływa na ten mięsień i dowiedz się, jak dbać o serce, żeby jak najdłużej biło równo i mocno. A jeśli masz więcej pytań związanych z tym tematem, zerknij, co powinnaś wiedzieć o swoim sercu.

Tagi: ciekawostki zdrowotne | zdrowie

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij