Women's Health poleca:

Ciekawostki zdrowotne WH: 04/2014

Poleć ten artykuł:

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, żeby skutecznie chroniły oczy? Co zrobić, gdy partner cierpi z powodu przedwczesnego wytrysku? Dlaczego trzeba myć ręce po dotykaniu pieniędzy? Oto garść informacji z dziedziny zdrowia.

Okulary przeciwsłoneczne a zdrowie oczu

Na plaży nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Jak donosi serwis Glaucoma Foundation, za każdym razem, gdy wystawiasz się na słońce wystarczająco długo, żeby się opalić, musisz też chronić oczy. Ekspozycja na promieniowanie UV może bowiem prowadzić do jaskry i zwyrodnienia plamki żółtej.

Wybierając okulary, szukaj takich, które blokują 99-100% UV. Te bez filtra mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc, bo źrenica otwiera się w nich szerzej i wpuszcza więcej UV do środka oka.

Brak odpowiednich okularów przeciwsłonecznych może także prowadzić do szybszego powstawania zmarszczek wokół oczu. Chyba żadna z nas tego nie chce... Zobacz więc, jak zatrzymać starzenie się skóry. Pamiętaj też o regularnych wizytach u okulisty  nawet jeśli ze wzrokiem nie masz problemów, to oczy są zwierciadłem zdrowia i Twój okulista może dostrzec w nich oznaki sygnalizujące inne choroby.

Patent WH:

Okulary powinny blokować 75-90% światła. Jeśli po założeniu widzisz w lustrze swoje oczy, prawdopodobnie okulary są za jasne.

Tagi: ciekawostki zdrowotne | zdrowie

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij