Women's Health poleca:

Ciekawostki zdrowotne WH: 03/2013

Poleć ten artykuł:

Jaki wpływ na płodność ma zapalenie dziąseł? Czy sok z buraków obniża nadciśnienie tętnicze? Co robi palenie papierosów z pamięcią? Czy kłamstwo wpływa na nasz układ immunologiczny? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Zapalenie dziąseł a płodność

Starasz się o dziecko, jak na razie bez skutku? Odwiedź dentystę. Problemy z dziąsłami mogą wpływać na płodność równie niekorzystnie, jak otyłość. Po zbadaniu 2 tys. kobiet uczeni zauważyli, że te ze stanem zapalnym dziąseł o dwa miesiące dłużej starały się o dziecko niż te ze zdrowymi.

Kłopoty z zajściem w ciążę to zresztą niejedyny problem. „Nadmiar bakterii w jamie ustnej może wywołać stan zapalny w innych tkankach, zwiększając ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu” – wyjaśnia autor badania dr Roger Hart z University of Western Australia. Zanim zdecydujesz się na starania o dziecko, wylecz zęby. W ciąży znieczulenie jest niewskazane, a bez znieczulenia leczenie jest nieprzyjemne.

Stan naszej jamy ustnej może mieć wpływ na ogólną kondycję organizmu. O tym, jak wizyta u dentysty potrafi uratować zdrowie przeczytasz w artykule "Stan zdrowia zapisany w jamie ustnej". Jeśli natomiast zależy Ci na zajściu w ciążę, nie powinnaś ograniczać się wyłącznie do regularnych wizyt u dentysty.  Istotny wpływ na płodność ma także dieta i poziom stresu. Zobacz 8 prostych kroków do zwiększenia płodności.

Tagi: ciekawostki zdrowotne

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij