Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Ciekawostki urodowe WH: 03/2015

Jak zapobiec stanom zapalnym i wypryskom na twarzy? Co skutecznie pomaga walczyć z obgryzaniem paznokci? Czemu warto wybierać szampony z niskim pH? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz wśród naszych ciekawostek dotyczących urody.

WH 2015-04-28
włosy fot. shutterstock.com

Obniż Ph włosów

Ostatnia moda na odkwaszanie organizmu nie powinna obejmować włosów. Badania wskazują, że preparaty, pianki, szampony zawierające substancje o odczynie zasadowym (pH 8 albo więcej) sprawiają, że łuski włosowe rozchylają się i włosy tracą połysk. Twoja tajna broń? Wybieraj szampony z niskim pH (4,5 do 5,5), który spowoduje zamykanie łusek dające efekt wygładzonych, błyszczących włosów.

A co oprócz szamponu? Dowiedz się, jak krok po kroku właściwie pielęgnować włosy.

wiśnia fot. shutterstock.com

Wyglądaj kwitnąco

Badania opublikowane w „International Journal of Cosmetic Science” dowodzą, że ekstrakt z kwiatów wiśni obniża produkcję tlenku azotu w skórze, co w znacznym stopniu zapobiega zmianom zapalnym, wypryskom i podrażnieniom. Wypróbuj serię L'Occitane, Cherry Blossom (wiśnia prowansalska). Ekstrakt z wiśni japońskiej znajdziesz w olejku do ciała Wellness & Beauty Kwiat Wiśni (cena 10,99 zł) albo w kremie do rąk Cztery Pory Roku (cena 2,50 zł).

fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com fot. Oleg GawriloFF 2014/shutterstock.com

Jak przestać obgryzać paznokcie?

W wieku 30 lat większość z nas przestaje obgryzać paznokcie. Jeżeli jednak dalej nie możesz przestać, to radzimy: zafunduj sobie hybrydowy manicure – to jedna z najskuteczniejszych metod na obgryzanie. 

Poznaj więcej sposobów na piękne paznokcie.

fot. Piotr Marcinski 2014/shutterstock.com fot. Piotr Marcinski 2014/shutterstock.com

Zrób sobie kolor w domu

Farbowanie włosów w salonie to wydatek. Pytamy specjalistów, jak zrobić sobie kolor w domu.

1. Nie szalej

„Wybierz kolor maksymalnie o dwa tony różny od Twojego – mówi mistrzyni fryzjerska Marcelina Dębowska. – Radykalne zmiany przeprowadzaj u fachowca”.

2. Spójrz w oczy

Najprostsza rada kolorystyczna, jeśli boisz się ryzyka? „Dopasuj włosy do koloru tęczówki: im ciemniejsza, tym na ciemniejszy kolor możesz sobie pozwolić” – mówi Dębowska.

3. Pasemka

Takie zwariowane kolory, jak na zdjęciu, to hit sezonu, ale nie próbuj farbować pasemek w domu trwałą farbą. Wymaga to praktyki. Zresztą takie dzikie kolory szybko się nudzą. Do pasemek użyj tzw. kredek do włosów, które zabarwią włosy na wybrany kolor. Wypróbuj L'Oreal Hair- Chalk make-up do włosów (cena ok. 45 zł).  

WH 03/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij