Women's Health poleca:

Ciekawostki urodowe WH: 03/2013

Poleć ten artykuł:

Jakie są zalety olejku różanego? Czy depilacja laserowa jest niebezpieczna? Które rozświetlacze do twarzy warto mieć w kosmetyczce? Jak formaldehyd wpływa na organizm? Przedstawiamy garść faktów na temat pielęgnacji urody.

Olejek różany lekarstwem na choroby skóry?

Olejek różany jest jednym z najdroższych i najcenniejszych olejków eterycznych na świecie. Ma wszechstronne działanie: uspokaja, leczy stany zapalne, koi ból, regeneruje podrażnienia, wzmacnia naczynia krwionośne.

Okazuje się, że również jest skuteczny w leczeniu zmian trądzikowych, zwłaszcza trądziku różowatego i wszelkich przebarwień skóry. Jak udowodnili w swojej publikacji dr Bertha Pareja i dr Horst Kehlem, kuracja olejkiem różanym pomogła znacząco zmniejszyć blizny popromienne u pacjentek leczonych onkologicznie.

Do wyprodukowania 1 kg olejku potrzeba aż 5 ton róży damasceńskiej, uprawianej w Bułgarii. Zbiory odbywają się raz w roku w godzinach rannych.

Wszelkie zmiany skórne powinny być dla Ciebie znakiem ostrzegawczym – coś złego dzieje się w Twoim organizmie. Nie bagatelizuj tych sygnałów, ponieważ zmiany skórne to barometr Twojego stanu zdrowia.

Tagi: ciekawostki urodowe | kosmetyki

Oceń artykuł:

4.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij