Women's Health poleca:

Ciekawostki urodowe WH: 01/2013

Poleć ten artykuł:

Skąd się biorą pękające naczynka na nogach? Jakie ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz w swojej kuchni i czym skutkuje korzystanie z botoksu? Tego wszystkiego dowiedz się z wiadomości WH.

Skąd się biorą pajączki na nogach?

Skłonność do rozszerzonych naczynek krwionośnych jest dziedziczna. Cierpi na to do 70% kobiet między 18. a 39. rokiem życia. Dermatologia estetyczna proponuje nam mikroskleroterapię lub laser, które zamykają popękane naczyńka. Lepiej jednak poczekać z tymi zabiegami do jesieni, bo czerwone ślady na nogach po zabiegu mogą utrzymywać się przez miesiąc, skóry nie można również opalać.

Przez cały rok warto jednak zażywać rutinoscorbin z cynkiem, które wzmacniają i uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych. A latem pajączki zamaskuje krem BB.

Pajączkom sprzyja brak ruchu, zakładanie nogi na nogę, obcisła bielizna, chodzenie w butach na wysokich obcasach i botkach uciskających kostkę, nadwaga, dieta uboga w błonnik i brak wit. C, ale również antykoncepcja.

A jeśli chodzi o nogi i pośladki to naszym kolejnym wrogiem jest cellulit. Chcesz się go skutecznie pozbyć? Najpierw dowiedz się, skąd się bierze pomarańczowa skórka. Aby ją zwalczyć, postaraj się o odpowiednią dietę i wypróbuj nasze ćwiczenia na pośladki. Chcesz natychmiastowych efektów? Zobacz jakie zabiegi estetyczne na zgrabną pupę może Ci zaoferować kosmetyczka i dermatolog.

Tagi: uroda | ciekawostki

Oceń artykuł:

4.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij