Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ciekawostki o seksie WH: 02/2015

Dowiedz się, czy prezerwatywa wpływa na jakość seksu i jak podniecenie oddziałuje na zachowanie. Sprawdź także, w jaki sposób sypiają pary w szczęśliwych związkach. Rzuć okiem na informacje od WH.

WH 2015-03-17
seks, prezerwatywy fot. shutterstock.com

Pełna kontrola

Jeśli następnym razem usłyszysz, że on nie chce założyć prezerwatywy, bo to zmniejsza doznania, wzrusz ramionami. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w „Journal of Sexual Medicine” poziom podniecenia seksualnego, łatwość utrzymania erekcji i ogólna przyjemność z seksu są podobne u tych z gumką i bez niej. A ryzyko niekoniecznie pożądanej ciąży mniejsze.

Partner nadal nie jest przekonany? Debby Herbenick, autorka badania, radzi, żeby zaaplikował trochę lubrykantu pod prezerwatywę.

Rozważasz inne metody antykoncepcji? Poznaj wady i zalety tabletek antykoncepcyjnych.

para, związek, seks fot. shutterstock.com

Zrozumieć słabsze chwile

Zdarzyło Ci się kiedyś zaszaleć tak mocno, że potem zastanawiałaś się, jak to było w ogóle możliwe? Raport opublikowany w „ PLoS One” tłumaczy ten fenomen. Naukowcy zaprosili do eksperymentu 90 kobiet. Część obejrzała na początku film erotyczny, część od razu przeszła do wykonywania zadań.

Było wśród nich m.in. picie z filiżanki, w której znajdował się insekt. Co się okazało? Podniecone uczestniczki były o wiele mniej zniesmaczone.

Okazuje się, że podniecenie zmniejsza krytycyzm. Generalnie więcej rzeczy wydaje się wtedy do przyjęcia. A jak podniecenie wpływa na Twój organizm? Sprawdź co się dzieje, gdy jesteś podniecona.

seks, para fot. shutterstock.com

Senna miłość

Badacze z University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii zainteresowali się naszymi zwyczajami w łóżku. Tym razem nie chodziło im o seks, lecz o to, jak zachowujemy się po nim. Okazało się, że pary w szczęśliwych związkach podczas zasypiania dzieli tylko 2,5 cm (poznaj też pozostałe 12 zwyczajów szczęśliwych par). Natomiast ci, którym ostatnio układa się słabo, leżą oddaleni od siebie o 75 cm.

  • Plecami do siebie: tak śpi aż 42% ankietowanych. Pewnie dlatego, że wygodnie. Szczególnie gdy każde ma swoją kołdrę.
  • W tym samym kierunku: wybór 31% par. On pozwala się Tobie tulić do pleców? To wyraz największego zaufania.
  • Twarzą do siebie: pozycja jedynie 4% związków, które zazwyczaj są w początkowej fazie relacji. Romantyczne, ale niewygodne.
kobieta, szpieg fot. shutterstock.com

Szpiegowanie drugiej połówki

37% kobiet przyznaje, że szpiegowanie bliskiej osoby jest usprawiedliwione, jeśli ta zachowuje się podejrzanie. Tego samego zdania jest 29% mężczyzn.

WH 02/2015

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij