Women's Health poleca:

Ciekawostki o mózgu WH: 04/2014

Poleć ten artykuł:

Czy kawa z masłem rzeczywiście działa? Jak się mają irytujące dźwięki do migren? Co mają wspólnego smartfony i tablety z poziomem hormonów stresu? Oto garść informacji na temat funkcjonowania mózgu.

Kawa z masłem – sposób na pobudzenie?

To najnowszy internetowy hit na pobudzenie koncentracji. Przepisów, jak przygotować kawę z masłem, jest mnóstwo, ale naukowych badań i dowodów jej działania brakuje. Choć może być coś na rzeczy.

„Prawdopodobną przyczyną może być to, że kawa z tłuszczem mlecznym zwiększa okres półtrwania kofeiny, co znaczy, że dłużej utrzymuje się ona w krwiobiegu” – mówi dietetyk dr Marek Szołtysik. Można spróbować, ale nie nadużywać – tłuszcz jest kaloryczny i długo zalega w żołądku.

Kawa z magnezem to jeden ze 100 najlepszych produktów dla kobiety  poznaj resztę tej listy. Nie lubisz kawy albo wolisz bardziej naturalne sposoby? Sprawdź, jak mieć więcej energii: 8 naturalnych sposobów.

Patent WH:

Jeśli nie masz czasu na eksperymentowanie, a czeka Cię hard core w pracy, zjedz jogurt naturalny z łyżką guarany. Są dowody, że działa mocniej niż kofeina.

Tagi: ciekawostki o mózgu | pamięć i koncentracja | kariera

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij