Women's Health poleca:

Ciekawostki o mózgu WH: 02/2015

Poleć ten artykuł:

Czy o skłonności do ryzyka decyduje nasz mózg? Jak w prosty sposób obniżyć poziom stresu? Dowiedz się, w czym pomaga kaligrafia i poznaj zdrowotne korzyści płynące z picia wody kokosowej.

Pióro czy klawiatura?

Choć trudno dziś wyobrazić sobie życie bez smartfonów, elektronicznych organizerów i notatników, to nie warto dla nich rezygnować z odręcznego pisania. Jak pokazały bowiem badania naukowców z Princeton University i University of California, kaligrafia bardziej niż stukanie w klawiaturę pobudza mózg do intensywnej pracy.

Pisząc piórem, uruchamiasz te jego obszary, które odpowiedzialne są za koncentrację i zapamiętywanie. Szybciej zbierasz dane i rozwiązujesz problemy.

Testy, w których wzięli udział studenci, pokazały, że pisząc ręcznie, mieli oni mniej czasu na zrobienie notatek, co zmuszało ich do szybszego analizowania, selekcjonowania informacji, czyli przetwarzania danych. To co? Mniej stukamy, a więcej myślimy!

Skutecznym sposobem na poprawę pamięci jest także właściwe odżywianie. Rzuć okiem na nasza dietę mózgu na pamięć i koncentrację.

Tagi: ciekawostki o mózgu | kariera | pamięć i koncentracja

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij