Women's Health poleca:

Ciekawostki o mózgu: WH 02/2013

Poleć ten artykuł:

Dlaczego warto odstawić cukier? Jak trening aerobowy wpływa na umysł? Co dają ćwiczenia na skakance? Jaki wpływ na funkcjonowanie mózgu ma zapach jaśminu? Oto garść ciekawych informacji na temat mózgu.

Cukier szkodliwy dla mózgu?

Warto unikać cukru nie tylko ze względu na figurę, ale i mózg. Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez „The Journal of Physiology”, jego nadmiar niekorzystnie wpływa na proces uczenia się i zapamiętywania.

Badania na szczurach, które potrafiły pokonywać labirynt, wykazały, że gryzonie gubiły się znacznie częściej, gdy przez 6 tygodni podawano im wodę z cukrem. Negatywny wpływ fruktozy można jednak zminimalizować, spożywając pokarmy bogate w kwasy omega-3. Dlatego w chwili słabości zamiast po słodycze sięgnij po orzechy.

Dowiedz się więcej na ten temat i zobacz, dlaczego cukier wpływa negatywnie na pracę mózgu. Na szczęście wcale nie musisz  jeść białych kryształków, żeby poczuć słodki smak. Poznaj 8 najzdrowszych zamienników cukru i przygotuj coś na deser. Polecamy 10 przepisów na dietetyczne słodkości.

Patent WH:

Jeśli już musisz słodzić, to do ostudzonej herbaty dodaj lepiej miodu, który nie tylko dobrze smakuje, ale i zawiera witaminy (A, B1, B12) oraz mikroelementy.

Tagi: ciekawostki o mózgu

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij