Women's Health poleca:

Ciekawostki fitnessowe WH: 06/2014

Poleć ten artykuł:

Czy joga może być lekarstwem na depresję? Jak zwiększyć efektywność ćwiczeń? Jakiej porcji węglowodanów potrzebuje organizm? Odchudzanie – jakich korzyści dostarcza trening siłowy? Oto garść informacji, o których powinnaś wiedzieć.

Joga zamiast antydepresantów?

Dopada Cię jesienna chandra? Naukowcy z Duke University potwierdzili tezę, że joga pozwala zwalczać stany depresyjne podobnie jak antydepresanty. Wyginanie ciała na macie powoduje uwalnianie w mózgu substancji chemicznych wpływających na zmianę nastroju na bardziej pozytywny. Zanim na dobre wpadniesz w przygnębienie, spróbuj optymistyczniej spojrzeć na świat, np. z pozycji psa – głową w górę.

Badacze z Boston University School of Medicine wykazali, że godzina jogi podnosi o 27% poziom neuroprzekaźnika poprawiającego nastrój. Co więcej, zyskujemy ładniejsze ciało i jesteśmy mniej zestresowane. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozłożyć matę i rozpocząć pracę nad sylwetką. Do dzieła!

Joga wpływa pozytywnie na Twój umysł, ale i sylwetkę. Dowiedz się więcej o zaletach jogi dla umysłu i ciała, a następnie wraz z wybranymi przez nas ćwiczeniami zafunduj sobie sesję jogi.

 

Tagi: ciekawostki fitnessowe | fitness

Oceń artykuł:

3.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij