Women's Health poleca:

Ciekawostki fitnessowe WH: 02/2013

Poleć ten artykuł:

Czy banan i woda to dobry sposób na naturalny izotonik? Co jest bardziej ekonomiczne: kardio czy trening siłowy? Jakie ćwiczenia na ramiona wybrać? Oto kilka przydatnych informacji z kategorii fitness.

Banan i woda – naturalny napój izotoniczny

Może nie jest poręczny jak bidon, ale okazuje się równie skuteczny w odżywianiu jak sportowy napój. Naukowcy co 15 minut podawali kolarzom na 74-km trasie porcję izotoniku albo pół banana i wodę. Obie grupy ukończyły wysiłek w podobnym czasie i ze zbliżonym poziomem glukozy (źródła energii). Wg autorów badań, banan to naturalna mieszanka doskonała.

Zielonkawy banan ma wysoką zawartość skrobi, przez co trawi się go trudniej niż dojrzały owoc z większą ilością cukrów prostych. Od zielonej przekąski brzuch rośnie jak balon. Na trening zabierz więc lepiej żółtego banana nakrapianego brązowymi łatkami.

Nawadnianie przed, w czasie i po treningu jest bardzo istotne dla efektów ćwiczeń i dla zdrowia. Dlatego najpierw poznaj całą prawdę o napojach izotonicznych a następnie sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o wodzie.

Tagi: ciekawostki fitnessowe | trening

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij