Women's Health poleca:

Ciekawostki fitnessowe WH: 01/2014

Poleć ten artykuł:

Czy taniec to dobry sposób na trening? Jak chronić duży biust przy intensywnych ćwiczeniach? Jak dobrać trening do cyklu miesiączkowego? Przekonaj się sama: oto garść przydatnych informacji z dziedziny fitnessu.

Taniec jako trening?

Zabawa w ramach treningu? Badania wskazują, że latynoskie rytmy wprowadzają organizm na poziom tętna porównywalny z treningiem interwałowym. Nie musisz od razu jechać do Rio, żeby spalać kalorie w rytmie salsy.

1. Godzinna lekcja salsy

  • Spalone kalorie: 269
  • Średnie tętno: 152

2. 1 h salsy w klubie

  • Spalone kalorie: 249
  • Średnie tętno: 167

3. Zajęcia zumby

  • Spalone kalorie: 369
  • Średnie tętno: 154

Nie ograniczaj się – tańcz całą sobą. Porywająca muzyka sprawia, że nie odczuwasz wysiłku, a kalorii ubywa z każdym ruchem – taniec to świetny pomysł na trening poza siłownią. Sprawdź pozostałe z 8 sposobów na spalanie kalorii poza siłownią i dobrą zabawę. Weź przykład z Shakiry, która wyznaje zasadę, że trening powinien sprawiać frajdę – zainspiruj się historią tej sławnej i wysportowanej piosenkarki.

WH patent:

11,3 – o tyle godzin rośnie przewidywana długość życia kobiety po przebiegniętych żwawo 60 minutach. Rusz się, bo każda umiarkowana aktywność przekłada się na dodatkowe 5,6 godziny życia.

Tagi: ciekawostki fitnessowe

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij