Women's Health poleca:

Ciekawostki fitnessowe WH: 01/2013

Poleć ten artykuł:

Co ma wspólnego skuteczne odchudzanie z Twoim tętnem? Jakie są najlepsze ćwiczenia z piłką szwajcarską? Co pić po treningu? Zobacz zebrane przez redakcję WH najnowsze wiadomości dotyczące fitnessu i odchudzania.

Zakres tętna maksymalnego podczas treningu

Ćwiczysz, więc masz prawo oczekiwać efektów. Sprawdź, w jakim zakresie tętna maksymalnego biegać, pływać albo jeździć na rowerze spinningowym, żeby dotrzeć bezpośrednio do swojego celu.

Wzór na tętno maksymalne: 220 – Twój wiek = HRmax

150-60% HRmax

Nie licz na zbyt wiele. Taka intensywność sprawdzi się na lekkiej rozgrzewce lub schłodzeniu i regeneracji organizmu po wysiłku. Albo na romantycznym spacerze.

60-70% HRmax

Ćwiczysz w strefie spalania tkanki tłuszczowej. Sięgasz po zgromadzone pod skórą zapasy i zwiększasz wytrzymałość.

70-80% HRmax

Jeżeli chcesz poprawić swoją formę, to dobrze trafiłaś. W tym przedziale intensywnie zwiększasz wydolność organizmu. System krążeniowo-oddechowy wkracza na wyższy poziom wtajemniczenia.

80-90% HRmax

Dochodzisz do muru albo, jak kto woli, granicy wysiłków beztlenowych. Na tym poziomie nie jest lekko, ale za to krótko. Nie spalisz za wiele tłuszczu, ale poprawisz szybkość i siłę.

WH patent:

31 minut ćwiczeń wystarczy, żeby Twój metabolizm spoczynkowy wskoczył na podwyższony poziom na następne 36 godzin. Jak wskazują wyniki opublikowane w „Journal of Strength & Conditioning Research”, sięgając rano po ciężarki, rozbudzisz organizm, podkręcając metabolizm nawet o 18%. Tak niewiele wystarczy, żeby tłuszcz sam znikał przez cały dzień.

Tagi: fitness | ciekawostki

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij