Women's Health poleca:

Ciekawostki dietetyczne WH: 04/2014

Poleć ten artykuł:

Czy suplementacja kwasów omega-3 jest skuteczna, czy trzeba dostarczać je z pożywieniem? Dlaczego warto jeść mango? Czy jadalne kwiaty są dobre dla zdrowia? Oto garść informacji na temat zdrowej diety.

Kwasy omega-3: dieta a suplementy

Niektórzy nie lubią owoców morza i ryb. Nad nieszczęśnikami pochylił się „British Journal of Nutrition”. Zbadano 2 grupy: jedna jadła ryby przez 7 tygodni, druga tylko suplementy i wzbogacone soki owocowe. Okazało się, że poziom kwasów omega-3 w obu grupach wzrósł dokładnie tak samo.

Wniosek? Tracąc walory smakowe, nie trać walorów zdrowotnych. Łykaj kapsułki – w odróżnieniu od witaminowych te z tranem skutecznie się wchłaniają. Dowiedz się więcej na temat suplementów diety: czy i jak je stosować.

Naukowcy są zgodni, że najlepsze dla naszego zdrowia są dobre proporcje między kwasami omega-3 i omega-6. Zapewnia je dieta śródziemnomorska. Sprawdź, które oleje roślinne są najlepsze.

Patent WH:

Tylko 2% ludzi na świecie dostarcza swojemu organizmowi zalecane 3,5 g potasu dziennie. Niezbędnego do wszystkiego: od mięśni po mózg. Szukaj suszonych moreli i fig, awokado, bananów, ziemniaków i kiwi.

Tagi: ciekawostki dietetyczne | zdrowe odżywianie

Oceń artykuł:

2.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij