Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Womenshealth.PL

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

5 sposobów na mądre zakupy

„Nie mam się w co ubrać, ale szafa mi się nie domyka” - znacie tę kobiecą przypadłość? Nieprzemyślane zakupy bardzo często skutkują tym, że mimo mnóstwa wieszaków i ubrań, my nadal mamy problem z wybraniem stroju na kolejny dzień, a po przegrzebaniu całej garderoby zakładamy dokładnie to samo co zwykle. Jak zapobiec zakupowej katastrofie i kupować tylko te ubrania, które faktycznie będziemy nosić? Mamy na to kilka sposobów!

Chcesz wiedzieć  więcej? Poznaj szczegóły programu Visa Oferty, klikając w ten link.

Visa

1. Planuj

O ile spontaniczność w życiu jest pozytywną cechą, o tyle przy zakupach jest zdecydowanie złym doradcą. Bezcelowe szwendanie się między wieszakami jest nie tylko zjadaczem czasu, ale też wzbudza w nas potrzebę kupienia sobie czegokolwiek, żeby tylko zakupy nie okazały się fiaskiem. Przed wyjściem na zakupy przyjrzyjcie się zawartości swojej szafy. Zastanówcie się, czego w niej brakuje i zróbcie listę zakupów. Uważajcie też na sezonowe trendy – zastanówcie się, czy są one warte pieniędzy, czy może lepiej przeznaczyć większą kwotę na klasyczną, porządną rzecz, która posłuży Wam przez wiele sezonów.

2. Uważaj na chwyty marketingowe

Sezonowe wyprzedaże obfitują w pułapki na nieuważnych klientów. Przeklejanie i zawyżanie cen to tylko niektóre z nich! Napis „SALE” na witrynie sklepowej powoduje, że wiele z nas przestaje myśleć logicznie. Rzucamy się na rzeczy, których w normalnych warunkach byśmy nie kupiły. Warto się zastanowić czy gdyby dana rzecz była dostępna w cenie regularnej, wzbudziłaby w ogóle nasze zainteresowanie? Jeśli nie, lepiej ją sobie odpuścić.

3. Zadbaj o towarzystwo

Jeżeli macie skłonności do kupowania zbędnych rzeczy i nie potraficie oprzeć się sezonowym wyprzedażom, postarajcie się chodzić na zakupy z zaufaną osobą, która spojrzy na Was w przymierzalni obiektywnym okiem, ostudzi Wasz entuzjazm, a czasem wybije Wam pewne ubrania z głowy.

4. Poszukaj swojego stylu

Kiedy już wiemy, w czym dobrze wyglądamy i w czym czujemy się najlepiej, bardzo trudno będzie nam popełnić jakikolwiek błąd zakupowy. Planowanie swojej garderoby powinnyśmy więc rozpocząć od przeanalizowania swojego stylu. Jeśli czujecie, że w tej kwestii jeszcze trochę Wam brakuje, sięgnijcie po jeden z dostępnych na rynku poradników modowych lub poszukajcie bloga, który najlepiej odzwierciedla styl, który Wam się podoba. W obu przypadkach wybór jest ogromny, na pewno znajdziecie mnóstwo inspiracji modowych.

5. Smart shopping

Czy wiecie, że Polacy mają najwyższe IQ zakupowe w Europie? A to dlatego, że doskonale znają wartość produktów, które kupują i korzystają ze wszystkich dostępnych trików, aby nie przepłacać! Jak Ty możesz nie przepłacać? Pamiętajcie o tym, aby przed zakupami zorientować się, czy w sklepach, które chcecie odwiedzić, nie ma zniżek lub rabatów. Jedną z opcji, którą powinnyście się zainteresować, jest skorzystanie z programu Visa Oferty, który pozwala na otrzymanie zwrotu części wydanych na zakupach pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się na www.visaoferty.pl - koniecznie zajrzyjcie na stronę.

Chcesz wiedzieć  więcej? Poznaj szczegóły programu Visa Oferty, klikając w ten link.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dlaczego mam podawać komuś numer mojej karty visa ? To na pewno nie jest bezpieczne
  ~b.b, 2016-09-27 06:22:23
 • avatar
  zgłoś
  nie kupuję ciuchów,nie lubię tego robić. Nie kupuję zbędnych rzeczy, zawsze gdy rozmyślam zakup, zastanawiam się, czy mogę się bez tego obyć. No i- przeznaczyłam na dzienne zakupy konkretną kwotę- której nie przekraczam. I ku mojemu zdumieniu jestem w stanie odłożyć nawet 400 zł mies, co wcześniej było niemożliwe
  ~grazia, 2016-09-22 16:22:48
 • avatar
  zgłoś
  żeby kupować trzeba mieć co ! a tymczasem można utonąć w natłoku rzeczy które są dla "innych" - szczuplejszych, o klasycznej figurze, typowych upodobaniach. Znalezienie tego co ustaliłam jako "mój styl" a jednocześnie jest na mój rozmiar graniczy z cudem ! Liczyłam że hasło "smart shopping" skieruje mnie do jakiejś inteligentnej wyszukiwarki...
  ~aik, 2016-09-21 15:47:19
 • avatar
  zgłoś
  Zeby kupować trzeba mieć za co !
  ~mir, 2016-09-20 06:53:21
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij