Women's Health poleca:

Zdrowie w pracy: Twoje nowe BHP

Poleć ten artykuł:

Praca w biurze może być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Zobacz, jak sprawić, aby czas spędzony podczas wykonywania obowiązków zawodowych wpływał pozytywnie nie tylko na stan Twoich finansów. Oto nasze BHP, które naprawdę może uratować Ci życie, niezależnie od tego czy cały dzień siedzisz, czy stoisz.

Gdy zaczynasz myśleć o niebezpiecznych zawodach, pewnie do głowy przychodzi Ci malarz kominów albo górnik. Ale okazuje się, że zdecydowanie bardziej narażona możesz być Ty!

„Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z wysiłku, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, którego wymaga od nas praca” – mówi dr Bryan Robinson. Ale spokojnie – niezależnie, czy cały dzień siedzisz, czy stoisz, mamy kilka pomysłów, które naprawdę mogą Ci uratować życie.

Na ważnym stołku

Może to zabrzmieć przerażająco, ale kobiety, które siedzą przez przynajmniej 6 godzin dziennie, są o 37% bardziej narażone na śmierć niż te, które na krześle spędzają jedynie 3 godziny. Na szczęście są sposoby, żeby sobie z tym radzić.

Rusz się

Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Zamiast dzwonić do koleżanki z pokoju obok, pójdź z nią porozmawiać. Gdy odbierasz telefon, rozprostuj nogi i zrób kilka kroków. Jak wynika z badań opublikowanych w „British Journal of Sports Medicine”, to prosty sposób, aby zrzucić nawet 20-30 kilogramów rocznie. Wystarczy, że przez 2-3 godziny dziennie w pracy będziesz bardziej aktywna.

Stań na wysokości zadania

Jeśli możesz trochę zainwestować, znajdź na Amazonie Ergotron WorkFit-S Single HD Workstation. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu w dowolnej chwili zmienisz zwykłe biurko w blat, przy którym bez problemu będziesz pracować na stojąco.

Zmotywuj się

Możesz korzystać z opaski lub zegarka, który mierzy kroki. Albo za pomocą specjalnej aplikacji (np. Runtastic Pedometer Step Count, Steps Pedometer & Step Counter Activity Tracker) nauczyć tego smartfona. Warto, bo jak dowiedli naukowcy z Indiana University, osoby, korzystające z urządzeń mierzących kroki, przechodzą o 16% dłuższe dystanse.  

Tagi: BHP | bezpieczeństwo w pracy

Oceń artykuł:

4.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij