Women's Health poleca:

Wyjdź z cienia: jak pokonać nieśmiałość?

Poleć ten artykuł:

Pamiętasz tę niezręczną ciszę, gdy ostatnio musiałaś coś powiedzieć? Dzięki nam już nigdy nie przeżyjesz tego ponownie. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak pokonać nieśmiałość, prowadzić negocjacje i – co najważniejsze – jak nabrać pewności siebie.

Gustaw Holoubek powiedział kiedyś, że jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta ich słucha, to już jest teatr. Jednak w teatrze masz reżysera i czas na próby. W życiu musisz natomiast reagować instynktownie, a to, co się za chwilę wydarzy, często ciężko jest nawet przewidzieć. Dlatego nic dziwnego, że zdarzają się sytuacje, w której nie wiesz, co powiedzieć.

Ciekawe badania przeprowadzili naukowcy z Northeastern University . Wyposażyli oni uczestników w urządzenie, które rejestrowało ich interakcje i obserwowali. Okazało się, że kobiety rzeczywiście są bardziej rozmowne, ale w małych grupach. Gdy w towarzystwie pojawia się 6 lub więcej osób, częściej zaczynają się wypowiadać mężczyźni.

Przeczytaj nasz krótki poradnik, żeby dowiedzieć się, jak rozpocząć rozmowę, gdy nikogo nie znasz, wyciągnąć całą prawdę od doświadczonego sprzedawcy czy przekonać kolegów do swojego pomysłu podczas burzy mózgów. Od tego momentu żadna sytuacja i żadna grupa nigdy Cię już nie zaskoczy.

Tagi: jak pokonać nieśmiałość | jak nabrać pewności siebie

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij