Women's Health poleca:

Twój budżet a wyprzedaże: dlaczego nie masz kasy?

Poleć ten artykuł:

Wyprzedaże dobiegają końca. Twoja szafa się nie domyka, bo za dużo w niej nowych ubrań. Szkoda tylko, że w portfelu pustki. Zobacz, jak zarządzać budżetem domowym i kupuj z głową – kuszących promocji w sklepach nigdy nie brakuje.

Buty, torebki, a może wszystko naraz? Przepis na szczęście jest inny... Dzięki naszym patentom jednocześnie poprawisz sobie humor, kupisz to, czego naprawdę potrzebujesz, i zaoszczędzisz.

W teorii wszystko jest proste. Masz pieniądze i potrzebujesz nowych butów, dlatego szukasz takich, które Ci się podobają i są w rozsądnej cenie. Po sprawie. Racjonalnie patrząc, to nic trudnego. Jednak problem polega na tym, że ludzie nie są do końca racjonalni.

„W kupowaniu ważną rolę odgrywają emocje, szczególnie te związane z uczuciem przyjemności” – mówi psycholog Konrad Opaliński. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, co uzmysławia eksperyment przeprowadzony na Emory University .

Naukowcy pokazywali uczestnikom rozmaite przedmioty i za pomocą rezonansu magnetycznego obserwowali reakcje ich mózgów. Za każdym razem, gdy badani widzieli coś, co im się szczególnie podobało, aktywowała się przyśrodkowa kora przedczołowa. To region mózgu, który jest odpowiedzialny za to, jacy jesteśmy i jaką mamy osobowość. Zatem nic dziwnego, że tak trudno odmówić sobie pewnych rzeczy, skoro są one niemal cząstką nas samych.

Na szczęście znamy kilka sposobów, aby zapanować nad budżetem. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się zakupami, unikniesz niepotrzebnych wydatków, a na koniec miesiąca zostanie Ci jeszcze spora sumka. Przejdź na kolejną stronę i sprawdź.

Tagi: wyprzedaże | sposoby na oszczędzanie | jak zaoszczędzić

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij