Women's Health poleca:

Shakira: rozsadza mnie energia!

Poleć ten artykuł:

Shakira to nie tylko megapopularna wokalistka. Jest producentką, kompozytorką, autorką tekstów, założycielką organizacji charytatywnej, trenerką w „The Voice”, narzeczoną znanego piłkarza oraz mamą. Jak udaje jej się to wszystko połączyć? Jak wróciła do formy po ciąży i co daje jej energię? Oto tajemnica jej sukcesu.

Całe życie Shakira była osobą, za którą trudno nadążyć, ale ostatnie kilka lat to już prawdziwe szaleństwo. 37-letnia kolumbijska piosenkarka wydała w tym czasie siódmy studyjny album „Sale el Sol”, występuje jako trener w hitowym talent show telewizji NBC – „The Voice”, rozpoczęła wielkie światowe tournée.

A przecież jako świeżo upieczona mama (w styczniu 2013 r. urodziła syna Milana), która do tego spodziewa się kolejnego dziecka, mogłaby choć trochę zwolnić. Żeby popracować nad swoim nowym albumem, Shakira opuściła jeden sezon „The Voice”. Ale już jest z powrotem – jak zwykle roześmiana, pełna energii i zdyscyplinowana, walcząca o swoich podopiecznych. „Poznałam już zasady tego programu – mówi. – Tu liczy się strategia”. I chyba wie, co mówi, bo jest jedną z najlepszych trenerek. Ale nie dodaje, że w jej przypadku to też ogromne doświadczenie.

Ciężko w to uwierzyć, ale ta dziewczęco wyglądająca artystka jest w muzycznym biznesie już 23 lata. Tyle właśnie mija od wydania jej pierwszego studyjnego albumu. Sprzedała 50 milionów egzemplarzy płyt na świecie. W 2006 roku wydała singla, który został okrzyknięty najlepiej sprzedającym się singlem stulecia, czyli „Hips Don't Lie”. Zgarnęła dwie nagrody Grammy.

„Sama jestem zdziwiona, że to tyle lat, ale wciąż jestem pełna pasji i mam apetyt na więcej – mówi Shakira. – To ważne, żeby odczuwać zadowolenie z własnych osiągnięć, ale to nigdy nie powinno nas rozleniwiać. Zawsze stawiam sobie nowe wyzwania”.

Przy każdym nowym albumie czuje ten sam dreszcz niepewności: jak jej nowe „dziecko” zostanie przyjęte. Szczególnie podekscytowana jest swoją nową płytą „Shakira”, a to dlatego, że stylistycznie bardzo odbiega od typu muzyki, którym piosenkarka zajmowała się przez ostatnią dekadę. Tym razem inspiracją artystki był rock. Może was to zdziwi, ale muzyka, której Shakira najczęściej słucha, to przede wszystkim Nirvana, Radiohead i Led Zeppelin.

"To ważne, żeby odczuwać zadowolenie z własnych osiągnięć, ale to nigdy nie powinno nas rozleniwiać. Zawsze stawiam sobie nowe wyzwania".

„Był taki okres w muzyce popularnej, gdy królowały piosenki do tańca, kompletnie pozbawione charakteru. Ale mam wrażenie, że znowu nadeszła moda na utwory ambitniejsze, które niosą ze sobą jakąś treść” – twierdzi kolumbijska gwiazda. I Shakira chce być częścią tego właśnie trendu.

Tagi: Shakira | gwiazda | Anna Kaiser

Oceń artykuł:

4.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij