Women's Health poleca:

Reese Witherspoon: silna i wrażliwa

Poleć ten artykuł:

Reese Witherspoon to doskonały przykład na to, że pozory mylą. Urocza, choć potrafi postawić na swoim. Występuje w komediach, ale na co dzień walczy o prawo kobiet do edukacji. Do tego jest bizneswoman i matką trójki dzieci, ale nie zapomina o regularnym treningu siłowym i rozciąganiu. Nieźle, prawda? A to dopiero początek...

Wszystko układało się znakomicie. Witherspoon stała już przed aparatem fotografa. Wyglądała naprawdę pięknie w białej bluzce, opinających czarnych spodniach i rozwianych włosach. Nagle na plan zdjęciowy wleciał owad wielkości piłki tenisowej.

Możesz się śmiać, ale makijażystka zamarła z przerażenia, a producentka sesji zaczęła krzyczeć. Reese? Jakby nigdy nic wyciągnęła rękę i złapała nieproszonego gościa. „Lubię owady” – powiedziała, czując na sobie zdziwiony wzrok wszystkich zebranych. Po czym wyniosła małe stworzenie na zewnątrz i pozwoliła mu lecieć dalej.

To zaskakujące zdarzenie doskonale pokazuje, kim Witherspoon stała się na przestrzeni lat. Kobietą, która wie, czego chce, umie się mierzyć z problemami i nie zawraca sobie głowy byle czym. Czy zawsze taka była? Najlepszą odpowiedzią jest fragment wywiadu, w którym wyznała, co powiedziałaby 23-letniej wersji siebie, gdyby miała taką możliwość.

„Wszystko, czym się martwisz, nie ma żadnego znaczenia. Będzie lepiej niż dobrze. Będziesz wspaniała. Poznasz w swoim życiu cudownych ludzi, którzy będą ci pomagać i kochać”. Rzeczywiście, jej życie ułożyło się znakomicie. Dziś Reese jest zdobywczynią Oscara za rolę w „Spacerze po linie” oraz współzałożycielką firmy producenckiej, kręcącej filmy dla kobiet i o kobietach.

„Gdy rozpoczynałyśmy działalność, tylko jedno studio miało coś dla aktorek po 30. roku życia - tłumaczy Witherspoon. Panie od razu wysoko zawiesiły sobie poprzeczkę. Pierwsze dwa wyprodukowane filmy - „Zaginiona dziewczyna” oraz „Dzika droga” - nie tylko przypadły do gustu krytykom, ale i okazały się niezwykle zyskowne.

Jednak Witherspoon nie ogranicza się do zarabiania pieniędzy. Pomaga również Malala Found, fundacji założonej przez Malalę Yousafzai, pakistańską działaczkę, laureatkę nagrody Nobla, walczącą o prawa kobiet do edukacji. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o aktywność Reese. Jednak w jej życiu, jak w przypadku każdej z nas, zdarzają się nie tylko wzloty, ale i upadki.

Zobacz także, co o swoim życiu opowiedziały nam Lauren Cohan oraz Kate Hudson

Tagi: Reese Witherspoon

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij