Women's Health poleca:

Prawdziwa przyjaźń: 12 złotych zasad

Poleć ten artykuł:

Prawdziwa przyjaźń nie potrzebuje formalnych zasad, ale warto wiedzieć, na czym stoimy. Zobacz, jak sprawić, aby Wasza znajomość była coraz trwalsza pomimo chorób i kryzysów.

1. Wspólnota

Moja szafa stoi przed Tobą otworem, ale niech to dotyczy tylko wyjątkowych sytuacji. Czyli np. niespodziewanego zaproszenia na bankiet, randki z nowo poznanym mężczyzną Twojego życia czy ślubu przyjaciółki.

2. Przestrzeń

Na wyjazdach bierzemy jeden pokój w hotelu tylko wtedy, jeżeli jest o wiele tańszy niż jedynka. Szanujmy swoją przestrzeń.

3. Szczerość

Jesteś jedyną osobą oprócz mojej mamy, która może mi powiedzieć prawdę na temat tego, jak wyglądam. I ja tego wysłucham i się nie obrażę. Ale rób to najłagodniej, jak potrafisz.

4. Zawód

Umawiamy się tak, że raz na jakiś czas możemy się wystawić do wiatru (i na przykład olać spotkanie), ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy w grę wchodzi facet, dla którego zgłupiałyśmy.

5. Twoje dzieci

Tak, tak, jeżeli Ty i Twój facet zginiecie w wypadku, to ja zajmę się Twoimi dziećmi i będę im opowiadać, jaką cudowną miały matkę. Ale to oczywiście nigdy się nie stanie, bo przecież planujemy fantastycznie bawić się na stare lata.

6. Jeżeli podczas rozmowy urwie się połączenie, nie musimy oddzwaniać

Zrobimy to, gdy będziemy miały ochotę. Po prostu nie podejrzewamy siebie nawzajem o złe intencje. To naprawdę ulga, że nie musimy się tłumaczyć.

7. Będę lubiła ludzi, których Ty lubisz, i znielubię tych, których Ty nie lubisz

Ale informuj mnie na bieżąco i nie miej pretensji, jeżeli czasem stracę czujność.

Inne ważne wskazówki na temat babskiej przyjaźni znajdziesz tutaj.

Tagi: przyjaźń

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij