Women's Health poleca:

Olga Bołądź: lubię sprzeczności

Poleć ten artykuł:

Nigdy w życiu nie kupiła tylu seksownych ciuchów, jak wtedy, gdy do filmu „Służby specjalne” ogoliła głowę. To była potrzeba, aby przypominać sobie, że jest atrakcyjną kobietą. Jednocześnie Olga Bołądź często woli być schowana, niezauważalna. I dobrze jej i z jednym, i z drugim.  

Białko” ze „Służb specjalnych” całe tygodnie chodziła w dresach, poruszała się jak facet, musiała kląć, była ostra, bez zahamowań. „Często szczerze tego nienawidziłam” – wspomina Olga. Męska fryzura, styl bycia ściśle określony przez scenariusz sprawiły, że było zbyt dużo „Białka” w Oldze.    

„Próbowałam jakoś odnajdywać w sobie kobiecość i dlatego kupowałam seksowne, wyzywające sukienki w ostrych kolorach i krojach. Pamiętam sylwestra, gdy zadziwiłam znajomych kreacją, którą trudno nawet nazwać sukienką – to była bardzo obcisła sukienka, mocno podkreślała moje umięśnione i świetnie wysportowane wówczas ciało”.

Gdy nie była na planie, to chciała epatować kobiecością i seksapilem. Za radykalnymi zmianami wyglądu, od których Olga Bołądź stała się wręcz specjalistką, nigdy jednak nie szła zmiana w sposobie myślenia.

„Eksperymenty z wyglądem pomagają aktorowi wejść w rolę na tyle mocno, by zagrać ją najwiarygodniej. Ale przecież po zejściu ze sceny chce wrócić do siebie prawdziwej” – mówi. Według niej zmiany w wyglądzie nie są wcale tak trudne do zaakceptowania. – „Wbrew pozorom wygląd to bardzo bezpieczna strefa. To tylko włosy, tylko ubrania, odwracalne sprawy. Z drugiej strony, mam dopiero 30 lat. Kiedy będę eksperymentować, jeśli nie teraz?”.   

Upór i rozwaga

Za siłownią nigdy nie przepadała. Zresztą nigdy nie musiała szczególnie się z nią zaprzyjaźniać, bo matka natura nie była zołzą i nie poskąpiła jej figury. Nie miała również nigdy problemów z wagą. Dziewięć miesięcy po urodzeniu syna dostała propozycję zagrania „Białko” - ekstremalnie wyrzeźbionej, umięśnionej i wysportowanej agentki.

Dostała ją w momencie, gdy była w najsłabszej formie: po okresie ciąży i opieki nad małym synkiem. Z siłownią musiała się wręcz zżyć, gdyż osiągnięcie wymaganej formy wymagało od niej codziennych treningów, po 3-4 godziny. „To była prawdziwa rewolucja – mówi Olga. – Polubić miejsce, za którym się nie przepadało, i robić tam rzeczy, za którymi również się nie przepadało – kilka godzin każdego dnia przez 4 miesiące!”.

To, co ją motywowało, to oczywiście nadchodzące zdjęcia do „Służb specjalnych” oraz świadomość, że ma wreszcie okazję systematycznie dbać o ciało. „Dzisiaj jednak już wiem, że jeśli chce się zrobić w swoim życiu taką rewolucję z ciałem, to nie można tego robić bez dietetyka!”. Gdy trenowała, miała dietę opartą na produktach wysokobiałkowych, by osiągnąć odpowiednią wagę i zbudować mięśnie.

Schudła 5 kg, co przy tak szczupłej sylwetce i wzroście 171 cm było mocno zauważalne. Waga spadła do 52 kg, organizm pożarł tkankę tłuszczową i wszystko zamieniło się w mięśnie. Na początku była euforia z osiągniętego rezultatu i duma z faktu, że wytrwała. A do tego czuła się fantastycznie. Jednak rok po filmie przyszedł poważny kryzys.

„Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem. Czułam się źle, robiłam badania, bo podejrzewano u mnie problemy z tarczycą. Potem okazało się, że był to efekt całkowitej rezygnacji z tłuszczu. Wszystkie diety, które każą wyeliminować tłuszcz, to bzdura! Teraz mam w lodówce olej lniany i staram się jak najczęściej jeść awokado. Na szczęście kłopoty minęły”.  

Zobacz także, co o sobie opowiedziały nam Julia Pietrucha i Cameron Diaz.

Tagi: Olga Bołądź | gwiazda z okładki

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij