Women's Health poleca:

Magdalena Różczka: wyznaczanie celów daje moc

Poleć ten artykuł:

Magdalena Różczka co chwila stawia sobie nowe wyzwania, ale nie narzeka na brak sił i energii do ich realizacji. Zobacz, dlaczego wyznaczanie celów jest dla niej tak ważne, sprawdź, na czym polega zdrowa dieta aktorki i poznaj jej receptę na pozytywne myślenie.

W styczniu na dobre wróciła na plan filmowy. Choć pracować nigdy nie przestała. Nawet fakt, że rok temu po raz drugi została mamą, nie ograniczył jej aktywności. Systematycznie szuka sponsorów do swojej kolejnej akcji charytatywnej, wydzwania do znajomych aktorów, by pomagali zbierać pieniądze na leczenie dzieciaków i jednocześnie zajmuje się koprodukcją nowego filmu, w którym zagra główną rolę. 

Magdalena Różczka udowadnia, że można łączyć macierzyństwo, pracę i jeszcze pomagać innym. Bo – jak mówi – jeśli bardzo ci na czymś zależy, zawsze znajdziesz czas, sposób i energię, by to zrealizować.

Cel pierwszy: żyć z pasją

Wydaje się, że musi mieć żyłkę menedżera. A tymczasem Magdalena Różczka twierdzi, że jest raczej chaotyczna i zapominalska. Jak więc ogarnia pracę nad filmami, wspieranie kilku fundacji i życie rodzinne?

„To proste: jeśli nie robisz nic fajnego albo robisz coś jak za karę, to nie masz na nic czasu. A im więcej fajnych rzeczy wymyślisz i wciągniesz się w nie, tym lepiej je zorganizujesz i znacznie więcej zrobisz”. Siedem lat temu rozpoczęła współpracę z Fundacją Rodzin Adopcyjnych. Chwilę później narodził się pomysł na film „1800 gramów”, którego jest koproducentką
i odtwórczynią głównej roli.

Przyznaje, że nie umie oddzielić pracy od pasji. Działalność charytatywna, która niewątpliwie jest jej pasją, leży u podstaw niemal wszystkich działań zawodowych. „Jakiś czas temu przyszły do mnie dziewczyny z La Millou i zaproponowały stworzenie kolekcji dla dzieci” – opowiada Magdalena.

Przyznaje, że choć nie bardzo znała się na projektowaniu, podjęła wyzwanie. „Powiedziałam: jeśli dacie procent ze sprzedaży dla Fundacji Rodzin Adopcyjnych, to w to wchodzę”. Zgodziły się, więc to zrobiła. I wtedy odkryła, jak bardzo jest uparta.

„Walczyłam z grafikami o każdy odcień, kolor i grubość gałązki”. Tak powstała kolekcja akcesoriów dla dzieci, sygnowana jej nazwiskiem. (lamillou.com/shop/by-magdalena-rozczka). Kolekcja przerosła oczekiwania. Wierzy, że gdy się ma dobre intencje, to każdy pomysł można wcielić w życie.

Podobnie było z „Kluczykami do szczęścia”. „Poznałam człowieka, który postanowił zainwestować w to swoje pieniądze. Więc i ja szybko zrobiłam sesję zdjęciową i tak ruszyła kampania” (www.savicki.pl/ kluczyki). Do tej pory sprzedali 300 kluczyków, dzięki czemu mogli przekazać fundacji 30 tysięcy zł!

Pasja jest jak wirus, który zaraża innych. „Wpadasz na pomysł, mówisz o nim innym i zarażasz ich. A oni Ciebie. I tak kręci się dobra energia”. Jej koleżanka, Karolina Szymczyk, napisała scenariusz do krótkich odcinków serialu „Para nie do pary”. „Spotkałam pomysłowych ludzi i po chwili postanowiliśmy zrobić ten projekt razem”.

Jako pierwsi na świecie robią serial w technologii 360 stopni, gdzie widz decyduje, który fragment planu filmowego ogląda. Również z tego przedsięwzięcia Magdalena postanowiła wycisnąć, ile się da. Stworzyć coś więcej niż innowacyjne kino. Z każdego obejrzanego odcinka popłynie konkretna suma dla potrzebujących dzieci.

Na przekór wrodzonej chaotyczności, tworzy plan działania. Kiedyś zapominalska, oblepiała mieszkanie żółtymi karteczkami. Dziś wpisuje zadania do iPhone'a, a telefon przypomina jej, o czym nie może zapomnieć w ciągu dnia.

Zobacz także, co o swoim życiu opowiedziały nam Reese Witherspoon oraz Kate Hudson.

Tagi: Magdalena Różczka | wyznaczanie celów | zdrowa dieta

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij