Women's Health poleca:

Kobiety w podróży: 6 patentów na wyjazd w pojedynkę

Poleć ten artykuł:

Nadeszły wakacje, czas urlopowych szaleństw i dalekich podróży. Masz jednak dość głośnych przyjaciół i zorganizowanych wycieczek? Jeśli zastanawiasz się nad samotnym wyjazdem, najlepiej w nieznane, przeczytaj, jak robić to bezpiecznie.

Wakacje kojarzą się z szalonymi wypadami nad Bałtyk ze znajomymi, zorganizowanymi wycieczkami do Egiptu lub romantycznymi weekendami tylko we dwoje gdzieś nad brzegiem jeziora. Innymi słowy: na wakacje zawsze wyjeżdża się z kimś. Jednak jak pokazują najnowsze badania, aż 82% kobiet ma już za sobą wyjazd w pojedynkę.

Mariellen Ward, podróżniczka prowadząca bloga Breathedreamgo.com, na którym dzieli się relacjami ze swoich wyjazdów i udziela podróżującym samotnie kobietom rad, powiedziała nam, że spędzenie 6 miesięcy w Indiach (oczywiście solo) było jak dotychczas jej największym życiowym osiągnięciem. „Tego typu podróż uczy Cię odporności i dodaje siły, by zmagać się z wszystkimi niespodziankami, które przynosi los. Zdobyta w ten sposób pewność siebie i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji jest bezcenna” – tłumaczy.

Oczywiście, gdy podróżujesz w pojedynkę, musisz przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Zanim więc spakujesz walizki i wyruszysz na podbój świata, przeczytaj wskazówki, którymi podzieliły się inne blogerki-podróżniczki, by mieć pewność, że po urlopie wrócisz do domu cała i zdrowa. Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Tagi: wakacje

Oceń artykuł:

4.00

Skomentuj (1)

lalamido

przez ~lalamido,
2016-10-02 20:54:57

Jasne, że można podróżować samej, ale dla mnie podróż w pojedynkę nie jest tak samo fajna, bo po prostu nie mam się z nikim dzielić wrażeniami. Jasne, że samemu jest się bardziej niezależnym, chodzi się własnymi ścieżkami, pełna swoboda. Ale czym jest swoboda, jeśli emocjami nie można się podzielić. Szczerze mówiąc ostatnio (a przychodzi to z wiekiem) coraz bardziej przekonuje się do wycieczek zorganizowanych, a jeśli nie - to na pewno zwiedzania z przewodnikiem. Po prostu więcej można wynieść. Fajnym patentem na takich wypadach są tourguidy www.systemtourguide.pl/systemy-tourguide Słychać, co mówi przewodnik, więc spoko, ale jest pewien luz, jeśli chodzi o tempo. Można się gdzieś zatrzymać, wnikliwiej przestudiować itd.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij