Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Jak zwalczyć doła [4 sposoby]

Nawet z najgorszych sytuacji można znaleźć wyjście. Trzeba tylko wiedzieć jak. Podpowiadamy, jak zwalczyć doła.

jak wyjść z doła Jak rozproszyć czarne chmury? Mamy kilka sposobów.

Mówienie komuś, kto musi się uporać z rozwodem, stratą pracy czy przygniatającą diagnozą medyczną: „Głowa do góry, wszystko będzie dobrze” jest niedźwiedzią przysługą. Aby poradzić sobie z takimi przeciwnościami losu, potrzeba znacznie więcej niż optymistyczne podejście do życia.

Wiem o tym, bo trzy lata temu doktor powiedział mi, że mam raka piersi. Byłam zupełnie nieprzygotowana. Pierwsze tygodnie po otrzymaniu tej informacji spędziłam, płacząc i z bezsilności waląc ręką w poduszkę. A potem postanowiłam działać. Oto cztery patenty, które sprawdziły się w moim przypadku. Może pomogą i Tobie.

1. Zwalczaj doła

Każdej z nas zdarzają się gorsze chwile. Czasami powtarzają się one w regularnych odstępach czasu. Albo w podobnych sytuacjach. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej kontratakować. Ustal, kiedy masz słabsze momenty, i zaplanuj wtedy coś przyjemnego.

Może to być 30-minutowa drzemka (ja robiłam je w sobotnie popołudnia) albo długi, niedzielny spacer. Niech te czynności będą stałym punktem Twojego harmonogramu, z których pod żadnym pozorem nie zrezygnujesz.

2. Jedz małą łyżeczką

Terapeuta powie Ci, żeby zrobić listę rzeczy, za które jesteś wdzięczna. To dobra porada, ale w moim przypadku sprawdziło się, gdy wspomniane rzeczy były naprawdę małe.

Tak jak zabawa z psem albo poranny spacer do pracy. Te niewielkie radości przydarzają się na co dzień, a nie od święta. Dlatego niezależnie od tego, jak źle jest w Twoim życiu, zawsze znajdziesz powód do uśmiechu.

3. Otaczaj się ludźmi

Bardzo ważne jest wspierające Cię otoczenie. Chociaż mnie, jako pielęgniarce, która zawsze pomagała innym, a nie potrzebowała pomocy, trochę zajęło, aby się o tym przekonać.

Nie obarczaj swoim ciężarem jednej osoby. Ja miałam obok siebie kogoś, kto pomagał przygotować jedzenie dla całej rodziny. Kogoś, kto rozweselał mnie w najtrudniejszych momentach. Wreszcie kogoś, kto wysłuchiwał moich monologów.

4. Uciekaj w krainę wyobraźni

Gdy jest naprawdę trudno, wizualizuj sobie, że znajdujesz się w pięknym miejscu. Dla mnie była to plaża, po której mogłam spacerować. Słyszałam szum fal, słońce ogrzewało moją skórę. Może Ty wolisz jeść rogaliki w paryskiej restauracji? Nie ma problemu.

Po prostu korzystaj z tej metody za każdym razem, gdy poczujesz się przytłoczona otaczającą rzeczywistością. W końcu tak niewiele trzeba, aby w kilka sekund znaleźć się po drugiej stronie świata...

Przeczytaj koniecznie: jak być szczęśliwą, nawet nie wiesz, ile masz.

WH 12/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
    nadiagor, 2017-10-10 18:40:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij