Women's Health poleca:

Jak zakończyć przyjaźń?

Poleć ten artykuł:

Czasami zdarza się, że nawet prawdziwa przyjaźń się wypala. Coraz częściej brakuje Wam wspólnych tematów? Ona złamała zasady i dopuściła się zdrady? Zobacz, jak w takiej sytuacji zakończyć Waszą znajomość.

Po prostu z niej "wyrosłaś"

Czasem tak bywa – jedna z was się rozwija, idzie jak burza przez życie, a druga stanęła w miejscu. Jeżeli to Ty jesteś tą ambitną, możesz odczuwać zwyczajne znudzenie podczas spotkań. Coraz bardziej brakuje wam tematów do rozmowy, a rzeczy, o których opowiada Ci Twoja przyjaciółka, wydają Ci się totalnie miałkie. Cóż, chyba czas się rozstać.

Mamy w końcu ograniczoną ilość czasu w życiu. Spróbuj metody „powolnego więdnięcia” – radzi prof. Andrea Bonior. Nie odpowiadaj od razu na mejle, ogranicz spotkania. Podczas tych nielicznych nie zwierzaj się i nie zadawaj jej zbyt wielu pytań na temat jej spraw. Jest szansa, że wasza relacja sama zwiędnie. Jeżeli jednak ona Cię zapyta, co się z Tobą dzieje, musisz coś odpowiedzieć.

Spróbuj: „Tak, wiem, że ostatnio się oddaliłyśmy od siebie. Ale pamiętaj, że nasza przyjaźń była dla mnie zawsze bardzo ważna”. Chodzi o to, żeby jej nie ranić i uszanować dawną relację.

Zdrada

Złamała zasady? Zdradziła Twoją tajemnicę? A może jeszcze gorzej: miała romans z Twoim facetem? Podobno (wiemy to z literatury) istnieją przyjaźnie, które mogą to przetrwać. Podobno. Ale my jesteśmy tylko ludźmi. Nawet jeżeli w którymś momencie sobie wybaczycie („On nie kochał żadnej z nas...”), to nic nie będzie już takie samo.

Cokolwiek między wami zaszło, wymaga jednak uczciwego postawienia sprawy. Daj jej szansę się wytłumaczyć – może ona to widzi inaczej. 

Wciąż chcesz walczyć o waszą przyjaźń? Zobacz, jak odnieść w niej sukces.

Tagi: przyjaźń

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij