Women's Health poleca:

Dlaczego warto być na Facebooku?

Poleć ten artykuł:

Korzystanie z Facebooka nie niesie za sobą jedynie korzyści. Ale jest ich z pewnością więcej niż zagrożeń. Jeśli chcesz podnieść swoją pewność siebie, cieszyć się dobrym samopoczuciem i szybciej rozwijać swoją karierę, powinnaś założyć konto w mediach społecznościowych. Zobacz pełną listę zalet.

Dla poprawy samooceny

Zdaniem badaczy z University of Wisconsin–Madison oraz Cornell University nasze internetowe profile odgrywają dużą rolę w budowaniu poczucia własnej wartości. W końcu w sieci łatwiej podkreślać atuty i ukrywać wady.

Co więcej, gdy spotka nas mocny cios, mogący zachwiać naszą psychiczną równowagą, wiele osób ma tendencję do zwracania się ku Facebookowi, żeby tam odbudować swoją samoocenę. Nasza rada? Czasami warto wrzucić jakąś spektakularną fotkę.

Dla silniejszej relacji

Naukowcy z University of California i University of Toronto po przeprowadzeniu serii trzech badań dowiedli, że osoby, które na zdjęciu profilowym pojawiały się ze swoim partnerem (bądź partnerką), były zdecydowanie bardziej zadowolone ze związku od tych, którzy występowali solo.

Radość z dobrej relacji manifestowała się również w statusach. Dlatego nie bój się wspomnieć o swojej drugiej połówce, ale pamiętaj – wszystko z umiarem. 

Przygotowaliśmy dla Was także uniwersalny przepis na szczęśliwy związek. Rzuć okiem na 3 najważniejsze składniki udanej relacji.

Dla dobrego samopoczucia

Grupa naukowców z Universität Berlin poradziła badanym przez tydzień publikowanie zdecydowanie więcej postów niż zwykle. Po wszystkim okazało się, że uczestnicy eksperymentu czuli się mniej samotni.

Mieli wrażenie, że częściej kontaktują się ze znajomymi, i to niezależnie od rzeczywistej liczby odpowiedzi, komentarzy i lajków ze strony przyjaciół. Gdy masz doła, warto skorzystać. Na dłuższą metę nie zapominaj jednak o koleżankach w realu.

Tagi: facebook | media społecznościowe

Oceń artykuł:

2.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij