Women's Health poleca:

Czy jesteś ofiarą FOMO?

Poleć ten artykuł:

Facebook, Instagram, Tumblr… Ile razy dziś już sprawdzałaś swoje konto na portalach społecznościowych? Ciągle jesteś online? Uważaj, możesz cierpieć na FOMO – nową chorobę cywilizacyjną. Zobacz, dlaczego czasami warto skupić się na sobie i odetchnąć od sieci.

Czy coś mnie omija? Czy zabierasz telefon ze sobą do łazienki? Czy wrzucasz na portale społecznościowe zdjęcia swojego śniadania i co chwila sprawdzasz lajki? Czy niepokoisz się, gdy Twoi przyjaciele nagle znikają z FB, bo podejrzewasz, że gdzieś się świetnie bawią bez Ciebie? Jeśli tak, to możesz być ofiarą FOMO.

Lęk przed tym, że coś Cię omija – FOMO (the fear of missing out) – to nowa choroba cywilizacyjna. Chcemy być nieustannie online, bo boimy się, że przegapimy coś istotnego. Nie możemy skupić się na tym, co mamy przed nosem, bo wydaje się nam, że gdzieś tam toczy się prawdziwsze życie. Lepsze, fajniejsze, bardziej kolorowe. Że to jakiś nowy wymysł psychologów? Chyba nie, bo sama na to cierpię.

Tego dnia postanowiłam spędzić 24 godziny na odwyku. Bez zastanawiania się, co robią moi znajomi (90% wirtualnych, żeby było jasne) z FB, Twittera czy Instagramu. Dzisiaj żadnych lajków, żadnego wrzucania jakichś treści, które przez moment wydawały mi się śmieszne czy istotne dla ludzkości. Dzisiaj koncentruję się na byciu tu i teraz, w moim mieszkaniu, przy laptopie.

Tagi: fomo | uzależnienie | portale społecznościowe | nowoczesne technologie

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij