Women's Health poleca:

6 sposobów na dobre pierwsze wrażenie

Poleć ten artykuł:

Nawiązując kontakt wzrokowy i odwzorowując mowę ciała rozmówcy, możesz zrobić na nim jeszcze lepsze pierwsze wrażenie. Oto sześć sztuczek, dzięki którym inni będą zwracać na Ciebie większą uwagę.

Z niektórymi od razu znajdujesz wspólny język. Z innymi nie dogadałabyś się nawet na bezludnej wyspie. Zastanawiało Cię kiedyś, dlaczego tak się dzieje? To wynik podświadomych procesów oraz zmian chemicznych zachodzących w mózgu. Na obie te rzeczy masz jednak wpływ.

„Drobne gesty potrafią stymulować wytwarzanie dopaminy i oksytocyny, które wspomagają budowę więzi” – mówi neurobiolog dr Larry Young. Wystarczy, że poznasz kilka sztuczek i nauczysz się je stosować, a skorzysta na tym zarówno Twoje życie zawodowe, jak i prywatne.  

Krok pierwszy: upodobnij się do otoczenia

Znany rysownik Henryk Sawka powiedział kiedyś, że najlepsze improwizacje to te uprzednio przygotowane. Ta przewrotna zasada sprawdza się nie tylko w kontekście zabawnych żartów, ale i wchodzenia w nowe towarzystwo. „Każde środowisko ma swój charakterystyczny sposób ubierania, dlatego znajdź w szafie takie rzeczy, które będą pasowały do okazji” – mówi dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu łatwiej zostaniesz zaakceptowana.

Żeby jednak nie zlać się z otoczeniem, dobierz do nich jakiś wyróżniający się osobisty dodatek. Zdaniem psycholog powinnaś zwrócić także uwagę na to, jaki komunikat chcesz wysłać swoim strojem. „Badania wykazują, że kobiety z dużym dekoltem czy podkreślonymi ustami oceniane są jako mniej kompetentne, dlatego menedżerki wyższego i średniego szczebla ubierają się po męsku – mówi dr Wiśniewska-Juszczak. – Z drugiej strony są sytuacje i role społeczne, w których podkreślenie seksapilu będzie działało na Twoją korzyść”.

Sprawdź także, jak pokonać nieśmiałość i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Tagi: pierwsze wrażenie

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij