Women's Health poleca:

Jak odnieść sukces w pracy? 12 sposobów

Poleć ten artykuł:

Praca zespołowa, komunikatywność, pasja i entuzjazm – te i inne czynniki nie tylko sprawią, że staniesz się pracownikiem miesiąca, ale i kobietą spełnioną zawodowo. Zobacz, jak odnieść sukces w pracy.

Pewnie słyszałaś, że pokolenie millenialsów to ludzie żądni wrażeń, mocno skoncentrowani na sobie, którzy cały dzień spędzają przyklejeni do swojego iPhone'a w oczekiwaniu na kolejny awans.

Ale Ty nie musisz podążać za tym stereotypem, by odnieść sukces – sprawdź, co o pokoleniu 1980-1995 mówi Dan Schawbel, autor bestselleru "Promote Yourself: The New Rules For Career Success" i jakich rad na zabłyśnięcie w pracy nam udziela.

Rada nr 1: wypełniaj obowiązki pracownika najlepiej jak potrafisz

Masz miliony pomysłów na ulepszenie firmy, w której pracujesz? To świetnie, ale miej pewność, że zanim je przedstawisz i wdrożysz, doskonale wywiążesz się z roboty, o której mowa w Twoim kontrakcie. "Zyskasz dobrą reputację, jeśli wzorowo wykonasz pracę, do której jesteś przypisana" – mówi Schawbel.

Rada nr 2: ułatwiaj pracę swojemu szefowi

"To właśnie Twój szef wpływa na to, jakie doświadczenie zdobędziesz w pracy" – wyjaśnia amerykański autor. Dlatego wspierające jego (lub ją), dajesz sobie kopa energii do pracy. Kiedy więc widzisz, że przełożony jest zawalony robotą – spróbuj go odciążyć, nawet, gdy o to nie prosi. Zyskacie na tym oboje.

Rada nr 3: zdobywaj wiedzę ekspercką

"Jeśli interesuje Cię konkretna wiedza – na przykład bezpieczeństwo danych w internecie czy obsługa Microsoft Excell – nie wahaj się i postaw na szkolenia, które podniosą Twoje kwalifikacje" – tłumaczy Schawbel. Taka wiedza nie tylko przyda Ci się na własny użytek, ale przyczyni się do tego, że będziesz wyróżniała się na rynku pracy.

Przejdź na kolejna stronę i sprawdź pozostałe rady.

Tagi: sukces zawodowy | jak odnieść sukces w pracy | sukces w pracy

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij