Women's Health poleca:

Wykroki: ćwiczenia na pośladki i uda

Poleć ten artykuł:

Zaraz po tym, jak przebierzesz się już w ubrania sportowe, zrób ten mały (wy)krok, który szybko może okazać się wielkim skokiem w kierunku smukłych ud i zgrabnej pupy. Zobacz, jak prawidłowo robić wykroki, aby w krótkim czasie uzyskać piękną figurę. Oto jedno z najlepszych ćwiczeń na uda i pośladki.

Trzymaj pion

Plecy trzymaj proste, łopatki ściągnięte, a klatkę wypiętą do przodu. Dbaj o to, by nie pochylać się do przodu – Twój tułów powinien cały czas być w pionie. Patrz przed siebie, a nie pod nogi.

Balansuj

Zaczynasz z rękoma po bokach, ale podczas drogi do przodu i w dół możesz pomagać sobie nimi utrzymać równowagę. Unoś je szeroko na boki albo jak na zdjęciu.

Pilnuj się

Ruch zatrzymuj w momencie, gdy udo nogi wykrocznej znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża. I – jak zawsze – pilnuj, by kolano nie wykraczało poza linię palców!

Do przodu i w dół

Nie stawiaj gigantycznego kroku do przodu – wystarczy mniejszy. Szybko też zaczynaj obniżać pozycję. Staraj się nie dotykać kolanem podłogi.

Pamiętaj, że Twoja forma zależy przede wszystkim od motywacji. Dowiedz się jak wzmocnić silną wolę oraz jak pokochać fitness.

Twój ruch

Klasyczny wykrok

(1) Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Plecy trzymaj proste, ręce luźno po bokach.

(2) Zrób wykrok prawą nogą, aż jej udo znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża, jednocześnie ręce unosząc na boki dla lepszej równowagi (jak na zdjęciu).

(3) Wróć do startu i powtórz ruch drugą nogą.   

Twój start

Na następnych stronach znajdziesz nasz trening. Wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim, łącząc je w obwód. Rób po 12-15 powtórzeń każdego ruchu. Po obwodzie pauzuj 120 s i powtórz całość 2-4 razy.

Tagi: wykroki | trening | ćwiczenia na pośladki | ćwiczenia na uda

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (1)

AgatekKotek

przez ~AgatekKotek,
2016-07-25 09:50:03

Super są te promowane przez Was ćwiczenia, niesamowicie poprawiają sylwetkę. Ćwiczę na ich podstawie już około dwóch tygodni i widzę znaczną poprawę w modelu łydek i ud. Może też komuś się przydać taki typ treningów http://www.open-youweb.com/trening-na-wewnetrzna-strone-ud/ choć akurat mnie po nich dość mocno zaczęły boleć nogi od zakwasów. A może ktoś zna jakieś sprawdzone jeszcze ćwiczenia na talię?

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij