Women's Health poleca:

Wspinaczka pozioma: technika ćwiczenia i trening

Poleć ten artykuł:

Wspinaczka pozioma to ćwiczenie z rodzaju wszystko mających – nie tylko spala tłuszcz i rzeźbi ciało. Już parę chwil poświęconych na trening pozwoli Ci szybciej cieszyć się zgrabna sylwetką i poprawi kondycję. Zobacz, jak wygląda poprawna technika i przetestuj nasz plan treningowy – niech to będzie początek pięknej przyjaźni.

Szybkie podstawy

Przyjmij pozycję jak do zwykłej pompki, upewniając się jeszcze przed startem, że dłonie znajdują się dokładnie pod barkami. Ręce trzymaj proste w łokciach.

Ściągnij łopatki i upewnij się, że Twoje ciało od głowy po kostki tworzy linię prostą. Możesz delikatnie odchylić głowę w tył. Patrz przed siebie, a nie na ręce.

Brzuch ze stali

Przez cały czas mocno napinaj mięśnie korpusu, by stabilizować sylwetkę i zapobiec opadaniu bioder. W trakcie ruchu powinnaś czuć, że brzuch również „pracuje”.

Jeśli marzy Ci się piękny, seksowny brzuch, wypróbuj nasze 2 zestawy ćwiczeń na płaski brzuch.

Szybkie zmiany

Wymieniaj pozycję nóg tak szybko, jak tylko dasz radę – oczywiście mając na uwadze poprawną technikę całego ćwiczenia.

Dwie drogi

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, stawiaj obie stopy na podłożu. W wersji pro dociągnięta do klatki stopa zatrzymuje się tuż nad podłożem.

Wersja klasyczna

(1) Przyjmij pozycję do pompki, ręce rozstawiając na szerokość barków. Upewnij się, że Twoje ciało od głowy po kostki tworzy linię prostą. Jeśli bolą Cię nadgarstki, skorzystaj z podpórek do pompek.

(2) Przyciągnij dynamicznym ruchem prawe kolano w stronę klatki piersiowej (nie dostawiaj stopy!).

(3) Wróć do startu i powtórz ruch drugą nogą. To jedno powtórzenie.

Start

Każde z ćwiczeń, które umieściliśmy na kolejnych slajdach to 30 sekund, w trakcie których rób jak najwięcej szybkich powtórzeń. Pauzuj 30 sekund między ćwiczeniami, a po obwodzie odpocznij 2 minuty i powtórz całość 2-4 razy.

Rzuć także okiem na naszą instrukcję, dzięki której zrobienie pompki doskonałej nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.

Tagi: wspinaczka pozioma

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij