Women's Health poleca:

Triathlon: plan treningowy

Poleć ten artykuł:

Ten program pokaże Ci, jak przez najbliższe 12 tygodni pokonywać kilometry, budując przed triathlonem formę życia, a po drodze do mety wymodelować zgrabną sylwetkę. Oto nasz plan treningowy, który łączy pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie.

Postanowiłaś podjąć wyzwanie i wziąć udział w  triathlonie (Triathlon po "40"). Podpowiadałyśmy już, jak powinien wyglądać trening biegowy przed tego typu zawodami oraz jak pływać i jeździć na rowerze, by przygotować się jak najlepiej. Teraz czas na konkretny plan treningowy.

Kluczem do sukcesu w triathlonie są zmiany. Możesz być świetną biegaczką, ale po zejściu z roweru Twoje nogi mogą nie pamiętać, jak się stawia kroki. Wplecenie zmian w treningi (w tabeli znajdziesz je pod określeniem „baza”) to podstawa – dzięki nim nauczysz się biegać, gdy Twoje nogi po zejściu z pedałów są jak galareta.

Pierwsze kroki zawsze są dziwne, ale po 10 minutach wracają do normy. Trenując zmiany, szybciej poradzisz sobie z nimi na zawodach. W drugim miesiącu programu zaplanuj „bazę” w każdy weekend. Przejdź na kolejną stronę i rozpocznij przygotowania do triathlonu.

Tagi: triathlon | plan treningowy

Oceń artykuł:

5.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij