Women's Health poleca:

Trening siłowy: technika i ćwiczenia

Poleć ten artykuł:

Ćwiczenia z hantlami, sztangą i kettlebellem zapewnią Ci płaski brzuch i zgrabną sylwetkę. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas ruchu w górę i w dół, by korzyści z wyciskania wycisnąć jak najwięcej. Przed Tobą kompletny trening siłowy na górne partie ciała.

Stacja dokująca: połóż się tyłem na ławce płaskiej albo stepie – wybór należy do Ciebie. Ławeczka jest wygodniejsza, ale często okupowana przez facetów składających się głównie z mięśni. Jeśli chcesz ich uniknąć, rezerwuj step.

Pełna kontrola: sztangę łap nachwytem na szerokość barków (albo odrobinę szerszym). Opuszczaj ją do klatki powoli, wyciskaj szybko. Ruch w dół to wdech, w górę – wydech.

Brzuch ze stali: przez cały czas mocno napinaj mięśnie brzucha , a plecy dociskaj do ławki lub stepu. Jeśli poczujesz, że kolejne powtórzenie to sprawa życia i śmierci – odpuść. Zawsze trenuj z asekuracją.

Poziom trudności: stopy ułóż płasko na podłożu, chyba że chcesz utrudnić mięśniom zadanie i wyprowadzić je trochę z równowagi. Wówczas unieś nogi, aż podudzia będą równoległe do podłoża.

Wersja klasyczna

(1) Połóż się tyłem na ławce płaskiej albo stepie. Sztangę zdejmij ze stojaków, chyba że ćwiczysz z koleżanką – wówczas poproś, aby Ci ją podała.

(2) Powoli, kontrolując ciężar, opuść sztangę do klatki piersiowej. Łokcie prowadź możliwie blisko tułowia. Zatrzymaj na sekundę ruch.

(3) Dynamicznie wyprostuj ręce, aby wycisnąć sztangę do góry.

Wypróbuj także ćwiczenia ze sztangą bez gryfu oraz trening siłowy, dzięki któremu wyrzeźbisz smukłe ramiona.

Start

Ćwiczenia na następnych slajdach połącz w kompletny trening tylko wtedy, gdy jesteś w niezłej formie. Rób 2 serie każdego po 6-10 powtórzeń. Odpoczywaj 60 s między seriami i ćwiczeniami.

Tagi: ćwiczenia ze sztangą | trening siłowy | ćwiczenia z hantlami | ćwiczenia z kettlebellem

Oceń artykuł:

4.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij