Women's Health poleca:

Trening siłowy: taśmy TRX czy gumy?

Poleć ten artykuł:

Taśmy TRX, gumy do ćwiczeń i taśmy oporowe wyglądają prawie tak samo, ale oferują inny rodzaj treningu. Zobacz, który sprzęt do ćwiczeń wybrać i jak wyrzeźbić mięśnie za jego pomocą.

Systemy podwieszane

Niech nie zwiedzie Cię fakt, że pierwotnie systemy podwieszane, takie jak CrossCore, TRX czy aerosling, wymyślono dla amerykańskiej elitarnej jednostki Navy SEALs – Ty też możesz z nich korzystać. A jeśli chcesz wzmocnić mięśnie całego ciała, również głębokie i stabilizujące, to nawet powinnaś.

Więcej niż budowa mięśni

Ćwicząc z systemami podwieszanymi, tak naprawdę walczysz z ciężarem własnego ciała i grawitacją. Ich długość możesz regulować w zależności od ćwiczenia albo budowy swojego ciała. Każde ćwiczenie z wykorzystaniem lin treningowych zmusza Cię do utrzymania równowagi, dzięki czemu aktywujesz do pracy większą ilość mięśni – nawet głębokie i stabilizujące.

Wzmacnianie i rzeźbienie mięśni Cię nie interesuje? Poznaj 12 powodów, by robić ćwiczenia siłowe.

Nie tak drogo

Oryginalne systemy podwieszane to spory wydatek, na który jednak od jakiegoś czasu nie musisz się zdobywać. Rynek zalało wiele zamienników (znajdziesz je nawet w dyskontach). Zanim jednak w ciemno kupisz jakiś, skuszona niską ceną, przetestuj go, najlepiej z instruktorem albo koleżanką, która zaliczyła już kilka zajęć w fitness klubie.

Zwiększysz wówczas swoje szanse na to, że wrócisz do domu ze sprzętem, który będzie służył Ci długo. Jeśli test wypadnie słabo, oddaj sprzęt do sklepu i skontaktuj się z oficjalnym dystrybutorem.

Zawsze i wszędzie

Systemy podwieszane zmieszczą się nawet do trochę większej torebki, dzięki czemu możesz ćwiczyć zawsze i wszędzie – wystarczy, że jakieś dwa metry nad podłożem znajdziesz solidny punkt zaczepienia. Może to być drążek, gałąź, a nawet zamknięte drzwi. W tym ostatnim przypadku nie zapomnij wywiesić kartki: „Uwaga, trenuję”.

Twoje ćwiczenie: podciąganie w podporze

Zamocuj liny do drążka i wyreguluj ich długość, tak by uchwyty sięgały Twojego pasa. Złap je oburącz, po czym wyrzuć nogi przed siebie (jeśli robisz to ćwiczenie pierwszy raz, ułóż płasko stopy na podłożu i ugnij do kąta prostego nogi w kolanach). Zacznij od rąk prostych w łokciach, a następnie podciągnij się, aż zbliżysz klatkę piersiową do uchwytów. Wróć do startu. Napinaj mocno mięśnie korpusu i pośladki , by zapobiec opadaniu bioder.

Więcej na temat taśm TRX dowiesz się, czytając o treningu funkcjonalnym z taśmami TRX.

Tagi: TRX | sprzęt do ćwiczeń | taśmy do ćwiczeń

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij