Women's Health poleca:

Trening siłowy czy ćwiczenia kardio: co lepsze?

Poleć ten artykuł:

Trening siłowy i kardio walczą z ciemną stroną Twojej figury. Chcesz wiedzieć, który z nich lepiej radzi sobie na tej wojnie? Zobacz, co wybrać, gdy chcesz budować kondycję i zgrabną sylwetkę, a co, gdy Twoim celem są mięśnie i intensywny trening.

Kardio

Spalanie tłuszczu

Mistrz spalania. Według badań aeroby pozwalają pozbyć się do 4 razy więcej fałdek w krótszym czasie (w porównaniu z osobami ćwiczącymi wyłącznie siłowo). Kardio nie musi się dłużyć jak „Moda na sukces”. HIIT, czyli interwały wysokiej intensywności, stymulują enzymy mięśniowe pobudzające spalanie. Jeżeli Twoje mięśnie są (za) głęboko ukryte, zacznij od spokojnych, ciągłych wysiłków.

Kontrola apetytu

Po rowerze czy pływaniu masz ochotę zjeść konia z kopytami? Śmiało. Wg badań osoby po intensywnej 15-min sesji kardio jadły o 11% mniej niż zwykle w ciągu kolejnych 24 godzin. W opinii naukowców może to być efekt przesunięcia większej ilości krwi do pracujących mięśni. Słabiej ukrwiony układ pokarmowy mniej angażuje się w pracę i nie domaga się tak bardzo dostaw jedzenia. Jazda do lodówki!

Kształtowanie sylwetki

Podczas badań na Penn State University badani zrzucili po 10 kg – jedni robiąc kardio, drudzy ćwicząc siłowo. Różnica polegała na tym, że grupa aerobowa zgubiła przy tym 3 kg mięśni, a „ciężarowcy” pozbyli się wyłącznie tłuszczu. Wniosek? Podczas kardio nie Ty decydujesz, co tracisz ani z jakiego obszaru. Pewnie dlatego zazwyczaj trafia na piersi. A niech to cholera!

Tagi: trening siłowy | trening kardio

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (5)

basia

przez ~basia,
2016-08-01 19:50:02

trening kardio jest najlepszy

gość

przez ~gość,
2016-07-06 15:19:57

taniec jest najlepszy

słónica

przez ~słónica,
2016-07-06 11:28:24

terening treningiem ale ciasteczka i tak kusza

ania

przez ~ania,
2016-07-06 11:19:04

zaczynam ćwiczyć

ania

przez ~ania,
2016-07-06 11:18:04

zaczynam ćwiczyć

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij