Women's Health poleca:

Trening siłowy: ćwiczenia na ramiona

Poleć ten artykuł:

Na szczęście czasy, w których za ćwiczenia ze sztangą palono na stosie, minęły. Zobacz, jak wykonać ten męski (pfff!) trening siłowy i chwyć za sztangę, hantle, taśmę oporową, piłkę szwajcarską i kettlebell. Mocne, piękne i smukłe ramiona gwarantowane.

Mocny chwyt: sztangę łap podchwytem na szerokość barków. Zaciskaj mocno dłonie. Nachwyt zwiększy udział pracy przedramion.

Prosta góra: plecy trzymaj proste, łopatki ściągnięte. Łokcie (zwłaszcza na początku) możesz docisnąć do korpusu. Uginaj ręce, aż przekroczysz kąt prosty, a bicepsy będą maksymalnie napięte.

Bez bujania: nogi lekko ugnij w kolanach. Delikatnie obniżona pozycja wymusi na Tobie właściwy ruch rękoma – nie będziesz się bujać, co zwiększy Twoją pewność, że trenujesz mięśnie dwugłowe ramion i nic poza tym.

Solidne podstawy: to klasyczne ćwiczenie możesz wykonywać na stojąco albo na siedząco (patrz obok). W tym pierwszym wypadku stawaj w lekkim rozkroku, mocno dociskając całe stopy do podłoża.

Twój ruch: zginanie przedramion ze sztangą prostą

(1) Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Sztangę złap podchwytem.

(2) Delikatnie obniż pozycję, łokcie dociśnij do korpusu.

(3) Ugnij ręce w łokciach, przekraczając odrobinę kąt prosty (aż poczujesz pełne napięcie bicepsów). Powoli, kontrolując ciężar, wróć do pozycji startowej.

Twój start

Ćwiczenia, które są przedstawione na kolejnych slajdach, wykonuj jedno po drugim, łącząc je w obwód. Rób po 8-10 powtórzeń każdego ruchu. Po obwodzie pauzuj 120 s i powtórz całość 2-4 razy.

Przetestuj także pozostałe ćwiczenia na smukłe ramiona i wypróbuj nasz trening siłowy na cały tydzień.

Tagi: ćwiczenia na ramiona | trening siłowy

Oceń artykuł:

4.10

Skomentuj (1)

gość

przez ~gość,
2016-03-08 15:12:39

Najbardziej lubię ćwiczenia z taśmą

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij