Women's Health poleca:

Trening siłowy: Twoja tajna broń

Poleć ten artykuł:

Masz już dosyć pocenia się na siłowni podczas monotonnego treningu kardio, które zwykle przybiera formę 30-minutowej sesji na bieżni albo na orbitreku? Najwyższy czas wypróbować trening siłowy i przyspieszyć metabolizm.

Biegasz i biegasz, a efekty wciąż są znikome albo nawet wcale ich nie ma? Diagnoza jest prosta: potrzebujesz więcej żelaza. Nie, nie tego niezbędnego w diecie, które chowa się np. w wątróbce (przy okazji sprawdź, czy Ci go nie brakuje: 10 oznak niedoboru żelaza). Potrzebujesz dużej dawki żelaza w postaci hantli w dłoniach.

Według National Center for Health Statistics tylko 21% kobiet w USA trenuje siłowo dwa lub więcej razy w tygodniu. W Polsce takich wiarygodnych badań jeszcze nie ma, ale z dużą dozą pewności można przyjąć, że statystyki będą jeszcze gorsze. A to błąd (że nas tak mało!), bo dwie takie sesje tygodniowo mogą pomóc pozbyć się tłuszczu o około 3 punkty procentowe w ciągu zaledwie 10 tygodni, nawet jeśli nie tniesz kalorii w diecie. Co więcej, mięśnie, nad których budową pracujesz podczas ćwiczeń z ciężarami, zaprocentują w przyszłości, podkręcając Twój metabolizm na długo po zakończeniu treningu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci utrzymać szczupłą, wyrzeźbioną sylwetkę.

To jak? Nagle wydaje się, że od dziś hantle będą Twoim największym sprzymierzeńcem, prawda?

Tagi: trening siłowy

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij