Women's Health poleca:

Trening przed triathlonem: bieganie

Poleć ten artykuł:

Twoim najważniejszym celem przed triathlonem jest zbudowanie wytrzymałości. Żeby to osiągnąć, podczas biegania powinnaś postawić na interwały i spróbować przekroczyć sferę swojego komfortu. Zobacz, jak wyćwiczyć kondycję w trakcie treningu biegowego.

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Jedno po drugim. Triathlon – kiedyś sport dla młodych atletów, dziś coraz częściej dla ustatkowanych kobiet około czterdziestki. Jeśli szukasz kolejnych wyzwań i chcesz przeżyć niesamowitą przygodę powinnaś wystartować. Zobacz, jak wspominają triathlon jego uczestniczki.

Bieganie – stąd już tylko krok do mety i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że na zawodach masz już za sobą kilkadziesiąt kilometrów wyczerpującego combo pływacko-rowerowego.

Dlatego najważniejszym celem Twoich treningów jest zbudowanie wytrzymałości, która pozwoli Ci dotrwać do mety w dobrej formie (w końcu w grę wchodzi też Twój wygląd na zdjęciach z mety).

Żeby to osiągnąć, na treningach powinnaś czasem przekroczyć swoją strefę komfortu, dzięki czemu poprawisz VO2 max (wskaźnik wydolności) i zarządzanie tlenem. Nazywając rzecz po imieniu – interwały.

Technika

Krok

Skrócenie kroku zmniejszy impet przy zderzeniu stopy z podłożem, a jak pokazują badania, ma to wpływ na mniejsze ryzyko kontuzji. Policz, ile kroków robisz w ciągu minuty, i celuj w około 180 (to 3 kroki na sekundę).

Sylwetka

Ugnij łokcie do kąta 90 stopni, rozluźnij pięści i szczękę (na pewno zacisnęłaś zęby w ferworze walki), opuść luźno barki. W czasie swobodnych, długich wybiegań utrzymuj takie tempo, które pozwoli Ci na prowadzenie konwersacji w trakcie biegu. Jeśli nie jesteś w stanie swobodnie plotkować, tylko przerywasz zdania, łapczywie łapiąc powietrze, po prostu zwolnij.

Tagi: bieganie | triathlon

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij