Women's Health poleca:

Trening na rowerze stacjonarnym: utrzymaj właściwe tempo

Poleć ten artykuł:

Prawidłowe tętno i interwały to klucz do wymodelowania zgrabnej sylwetki. Nasz trening na rowerze stacjonarnym zawiera jedno i drugie we właściwych proporcjach. Przygotowaliśmy dla Ciebie także propozycje muzyki do ćwiczeń, która dzięki odpowiedniemu rytmowi, pomoże Ci utrzymać właściwe tempo.

Sprawa jest prosta, gdy idziesz na grupowe zajęcia. Prowadzący podaje tempo, a Ty możesz się wypocić i spalić tłuszcz bez zbędnego kombinowania. Gorzej, gdy chcesz trening zrobić sama – jazda w tempie optymalnym do spalenia tkanki tłuszczowej bez trenera wcale nie jest łatwa.

Dlatego we współpracy z Katarzyną Wysocką, instruktorką Schwinn Cycling Gold Level, przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedni trening razem ze specjalną playlistą. Składa się z 7 utworów, które dzięki odpowiedniemu rytmowi pomogą utrzymać właściwe tempo. Wrzuć je do smartfona i jazda!

Zobacz, co jeszcze powinnaś wiedzieć o indoor cycling.

Tętno maksymalne

Na następnych slajdach podaliśmy tętno, które jest wyrażone w procentach tętna maksymalnego. Możesz obliczyć je szacunkowo, stosując wzór 226 minus wiek, ale dokładny wynik uzyskasz dzięki specjalistycznym badaniom (np. na www.sportslab.pl).  

Puls muzyki

Dobranie odpowiedniej muzyki do zajęć to klucz do sukcesu treningu indoor cycling, więc instruktor tych zajęć jest nie tylko trenerem, ale również DJ-em. Na szczęście odpowiednią playlistę możesz ułożyć również sama. Zajrzyj na songbpm.com i dobierz utwory pasujące do konkretnego tętna (jeśli lubisz ćwiczyć ze sprzętem, wypróbuj także nasz trening w 60 minut).

 

Tagi: muzyka do ćwiczeń | trening na rowerze stacjonarnym | prawidłowe tętno | indoor cycling

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij