Women's Health poleca:

Trening mięśni stabilizujących: piłka szwajcarska i piłka Bosu

Poleć ten artykuł:

Za pomocą piłki szwajcarskiej i piłki Bosu zacznij ćwiczyć mięśnie, których nie widać w lustrze. Trenując z takim sprzętem sportowym po miesiącu zobaczysz efekty naszego superskutecznego planu na zgrabną sylwetkę, płaski brzuch oraz jędrne uda i pośladki.

Twój trening

Ten program składa się z dwóch treningów, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni stabilizujących, a także poprawienie poczucia balansu. Będziesz dzięki temu z większą łatwością osiągać lepsze wyniki w klasycznych ćwiczeniach. Przy okazji zbudujesz proporcjonalną sylwetkę, odporną na kontuzje.

Oba treningi wykorzystują piłki stabilizacyjne. Pierwszy z nich (z piłką szwajcarską) możesz robić w domu. Ten z piłką Bosu rób w siłowni. Każda z piłek ma swoje atuty. My proponujemy trening wykorzystujący oba przyrządy, ale możesz też zdecydować, czy wolisz piłkę szwajcarską czy piłkę bosu.

Jak ćwiczyć

Jeśli zaczynasz ćwiczyć, wykonuj podane treningi przez miesiąc na zmianę co drugi dzień (nie odpoczywaj w weekendy!). Taka zaprawa przygotuje Twoje ciało do kolejnych wyzwań.

Jeśli już jesteś w niezłej formie i od jakiegoś czasu regularnie chodzisz do fitness klubu, włącz oba treningi do wykonywanego właśnie planu: dwa razy w tygodniu (nie zapominając oczywiście o regeneracji) wykonuj najpierw Trening A, a następnie Trening B.

Plan treningowy

Ćwiczenia składające się na oba treningi wykonuj w podanej kolejności. Rób po 4 serie każdego ruchu, odpoczywając 60 sekund między nimi. Rób od 15 do nawet 25 powtórzeń w serii. Do kolejnego ćwiczenia przechodź dopiero po tym, jak zrobisz wszystkie serie poprzedniego.

Trening rozpocznij od rozgrzewki: kilka minut stretchingu dynamicznego powinno załatwić sprawę. Zanim pójdziesz pod prysznic, poświęć kilka minut na rozciąganie.

Tagi: trening mięśni stabilizujących | piłka szwajcarska | piłka bosu

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij