Women's Health poleca:

Trening kardio: ćwiczenia w domu

Poleć ten artykuł:

Trening cardio wcale nie musi być nudny ani długi. By wyrzeźbić zgrabną sylwetkę, wystarczy przestrzeń nie większa niż Twój salon. Wygospodaruj trochę czasu i weź się za ćwiczenia w domu. 

Krócej, skuteczniej i bez fancy sprzętu. Oto nowe kardio.

Zwolenników starej szkoły mijasz w drodze do pracy każdego dnia. Sama tego próbowałaś. Zakładałaś biegowe buty, do uszu wkładałaś słuchawki z audiobookiem albo motywującą muzyką i ruszałaś przed siebie. Biegłaś i biegłaś, aż zaczęłaś mieć tego dosyć.

Przerzuciłaś się na rower, ale jazda po ścieżce i ruchliwych ulicach nie dawała Ci najmniejszej satysfakcji. W fitness klubie znudziły Cię bieżnia i orbitrek. Trafiliśmy? A może po prostu nie masz czasu na długie, żmudne ćwiczenia kilka razy w tygodniu i zależy Ci na szybszych efektach?

Tak czy inaczej, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Treningi kardio możesz w prosty sposób skrócić i urozmaicić. Nie wdając się w szczegóły i zbędne narracje o aerobach, anaerobach i innych mikrobach, masz do wyboru dwie możliwości. Oto one: albo nadal będziesz ćwiczyć długo i w spokojnym (nie mylić z żółwim!) tempie, albo postawisz na krótsze, lecz zdecydowanie bardziej intensywne i różnorodne treningi.

Możesz robić tak naprawdę niemal cokolwiek, byle w tempie, które wymaga od Twojego serca intensywnej pracy. Poprawisz dzięki temu funkcjonowanie układu krwionośnego, zbudujesz kondycję, zwiększysz wytrzymałość mięśni, a także – last but not least – spalisz tłuszcz.

Możesz wykonywać z rzędu kilka ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała, dobrać do zabawy hantle, podrasować delikatnie klasyka  albo przemodelować go zupełnie (interwały). Bez względu na to, którą z tych propozycji wybierzesz, unikniesz tego, co do tej pory od treningów kardio skutecznie Cię odpychało: monotonii i nadmiernej długości. Proste i przyjemne.

PS. Podczas każdej kolejnej sesji w domu albo fitness klubie możesz wykonywać inny zestaw. Pamiętaj wówczas, by zagwarantować sobie między nimi przynajmniej 24-godzinną przerwę.

Tagi: trening cardio | ćwiczenia w domu

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (2)

przez goralek,
2016-10-24 09:53:39

Sprawdzałaś na

Marta Czubacka

przez ~Marta Czubacka,
2016-10-10 20:51:29

Witam, chciała bym się zapytać o ćwiczenia typu kardio, podobno znacznie przyspieszają metabolizm organizmu przez co łatwiej zrzucić kilogramy – przykładowo takie http://www.open-youweb.com/cwiczenia-cardio-spalanie-tkanki-tluszczowej/ czy jednak mogą być one w jakiś sposób szkodliwe dla zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedź czy tak warto regularnie ćwiczyć? Bo już słyszałam o nich podzielona zdania i sama nie wiem co jest prawdą.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij