Women's Health poleca:

Trening cardio: jak ćwiczyć, by zwiększać siłę?

Poleć ten artykuł:

Trening siłowy świetna sprawa, ale jeśli machanie sztangą to nie Twoja bajka, mamy sposoby na ulepszenie treningu cardio. Zobacz, jak bieganie, pływanie i jeżdżenie na rowerze mogą zwiększać Twoją siłę.

By osiągnąć najlepsze efekty, w treningowym grafiku powinien się znaleźć czas na ćwiczenia kardio, które poprawiają ogólną kondycję oraz na ćwiczenia siłowe – budują mięśnie, pobudzają metabolizm i wzmacniają gęstość mineralną kości. I my to wiemy, i Ty też doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

Jednak jeśli jesteś zapaloną maniaczką kardio i nie wiesz nawet, jak wygląda siłownia w Twoim fitness klubie, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. „Aby zwiększyć swoją siłę, możesz także wykorzystać pływanie, jeżdżenie na rowerze lub bieganie, jeżeli natężenie treningu wzrasta wraz z czasem” – zdradza nasz ekspert Lauren Jensen, główny trener w firmie Tri Faster. Innymi słowy, chodzi tu o znaną z ćwiczeń siłowych zasadę: gdy Twoje mięśnie przyzwyczajają się do danego obciążenia, musisz je zwiększać.

Połączenie treningu kardio z elementami siłowym nie jest idealnym zamiennikiem podnoszenia ciężarów, ale zdecydowanie zwiększy Twoją siłę. Efekty zauważysz zwłaszcza jeśli chodzi o trzy konkretne rodzaje aktywności: pływanie, jeżdżenie na rowerze i bieganie.

Nie bój się mieszać i jeśli np. jesteś biegaczką, wybierz się od czasu do czasu na basen lub wskocz na rower i nie zapominaj o tradycyjnym treningu siłowym raz w tygodniu dla jeszcze większego wzmocnienia mięśni. Przejdź na kolejną stronę i sprawdź nasze patenty.

Tagi: bieganie | pływanie | rowerek | trening cardio

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij