Women's Health poleca:

TRX: trening funkcjonalny z taśmami

Poleć ten artykuł:

Słyszałaś o takim sprzęcie do ćwiczeń, jak taśmy TRX? Ćwiczenia z ich wykorzystaniem to prosta droga do silnej, pięknej figury. Wybierz je, jeśli chcesz wzmocnić całe ciało i poprawić stabilizację.

Systemy podwieszane, takie jak TRX, AreoSling i CrossCore, działają na prostej zasadzie pokonywania ciężaru własnego ciała z użyciem taśm zakończonych uchwytami. Długość lin można regulować w zależności od potrzeb ćwiczenia i budowy swojego ciała.

Z pozoru banalny gadżet daje zaskakująco dużo korzyści. „Wyrzeźbione ciało, całościowo, funkcjonalnie, i piękny płaski brzuch – wymienia Katarzyna Wysocka, fitness & diet coach. – Moim zdaniem największą zaletą jest to, że w każdym ćwiczeniu pracujesz jednocześnie nad równowagą i stabilizacją. A to stymuluje do pracy absolutnie wszystkie mięśnie, łącznie z głębokimi”.

Zajęcia z TRX w klubach fitness szybko wciągają – dużo się na nich dzieje i czuć motywującego ducha zespołu. „Na treningach grupowych pracujesz pod okiem trenera. Możesz korygować technikę i poznawać możliwości taśm, dopasowując je jak najlepiej do swoich potrzeb” – mówi Katarzyna Wysocka.

Dużym atutem takich zestawów, jak TRX, jest łatwość przenoszenia i montażu, dlatego gdy na własnej skórze (a dokładnie mięśniach) przekonasz się o rezultatach zajęć z TRX, możesz przenieść treningi do domu (lub do parku). Taśmy są lekkie i spokojnie mieszczą się w torbie. Można je zamontować dosłownie wszędzie – do sufitu, drzwi lub drzewa w parku.

Trening funkcjonalny, wykorzystujący systemy podwieszane, daje nieskończenie wiele opcji ćwiczeń. Do tego pozwala łatwo modyfikować poziom trudności, dzięki czemu jest tak samo interesujący dla początkujących użytkowniczek, jak i dla stałych klientek klubów fitness.

Spróbuj

Jeśli nie lubisz ćwiczeń z ciężkim sprzętem, zajęcia TRX to dobry wybór. Jednym zestawem taśm zastąpisz sporą maszynerię z siłowni. Jeżeli wolisz ćwiczyć w domu, możesz zamiast w abonament klubu fitness zainwestować w zestaw TRX Pro 3 (około 1200 zł).

Co musisz wiedzieć przed treningiem?

1. Nie ćwicz na śliskiej podłodze. W domu możesz trenować boso dla zwiększenia bodźca stabilizacji. Na zajęciach grupowych, ze względów higienicznych, lepiej nie zdejmować butów.

2. Ćwiczenia wykonuje się w niestabilnych pozycjach, dlatego ważne, by mieć stabilny chwyt. Sztywne rączki są powleczone antypoślizgową gąbką. Nogi wkłada się w miękkie uchwyty.

3. Idąc na zajęcia, ubierz się wygodnie, ale nie za swobodnie – luźne nogawki i rękawy mogą się plątać między taśmami i utrudniać prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

4. Na treningi funkcjonalne wybieraj buty z elastyczną podeszwą. Dobrze zawiąż i schowaj sznurówki, żeby uniknąć zamotania w uchwyty lin. No, chyba że chcesz w nich zostać na dobre.

Przejdź na następną stronę i rozpocznij trening TRX z WH.

Tagi: trening oporowy | sprzęt treningowy | trening funkcjonalny | taśma | TRX

Oceń artykuł:

3.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij