Women's Health poleca:

Stanik sportowy - jak wybrać idealny?

Poleć ten artykuł:

Nie dopuść, żeby określenia: ściśnięty, opadający, podskakujący czy obolały dotyczyły Twojego biustu. Piersi są Twoim atutem i podczas intensywnego treningu zasługują na szczególną troskę. Dowiedz się, jak dobrać biustonosz sportowy.

Biustonosz musi być jak Twoja druga skóra. Mierząc go w sklepie, upewnij się, że to pas pod biustem trzyma ciężar piersi, a nie ramiączka. Pas utrzymuje piersi w czasie ruchu, więc musi dobrze przylegać i trzymać się w miejscu, a nie unosić z każdym podniesieniem rąk. Jednocześnie nie może być ciasny, żeby nie utrudniać Ci oddychania (na treningu i tak trudno złapać oddech). Piersi muszą w całości mieścić się w miseczce.

Jeśli stanik ma fiszbiny, powinny obejmować całą pierś. Jeżeli wbijają się w nią albo biust „wylewa się” po bokach, miseczka jest za mała. Większość biustonoszy (poza topami) ma regulację ramiączek: zwróć uwagę na ich długość. Jeżeli uprawiasz dyscypliny narażające biust na duże wstrząsy, wybieraj szerokie, miękkie ramiączka, które nie będą wbijały się w barki.

Sprawdź, czy znasz swój rozmiar

Obwód pod biustem

Na wydechu przyłóż miarkę ściśle poziomo pod biustem. Uzyskaną wartość zaokrąglij w dół (obwody podawane są co 5 cm).

Obwód w biuście

Najlepiej jeśli zmierzysz się, będąc bez stanika. Przyłóż miarkę luźno, poziomo i w najszerszym miejscu biustu.

Dopasowanie

Od obwodu w biuście odejmij wartość pod nim. Ta różnica pozwala dobrać miseczkę z tabeli producenta. Dopasuj też długość ramiączek.

Tagi: stanik sportowy | biustonosz sportowy

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij