Women's Health poleca:

Spięcia brzucha: technika i ćwiczenia

Poleć ten artykuł:

Spięcia brzucha to pestka, bułka z masłem, kaszka z mlekiem, małe piwo, drobnostka, pryszcz. A jednak większość z nas robi je po prostu źle. A raczej robiła. Oto ćwiczenia na płaski brzuch, dzięki którym wzmocnisz i wyrzeźbisz zgrabną sylwetkę, trenując tylko kwadrans dziennie!

Bez oszustw!

Nawet nie próbuj „ciągnąć” ruchu rękoma. Jeśli takie kłamstewko, które nieść może za sobą spore konsekwencje (np. kontuzję), choć trochę Cię kusi, ułóż ręce na klatce piersiowej.

Wdech, wydech

Idąc w górę, wydychaj powietrze. Wdech rób, wracając do pozycji początkowej. Pilnuj tego, bo właściwy oddech to połowa sukcesu.

Słuszna postawa

Ruch inicjuj zawsze mięśniami brzucha i zatrzymuj go, gdy te będą w pełni napięte. To ma być skała – wyobraź sobie, że zaraz spadnie na brzuch mocny cios, a Ty masz go zatrzymać.

Kontrola naziemna

Stopy ułóż płasko na podłożu i nie blokuj ich o drabinkę (albo grzejnik). Jeśli chcesz postawić przed brzuchem większe wyzwanie, unieś nogi, aż uda będą równoległe do podłoża.

Wypróbuj także 10 ćwiczeń na mięśnie brzucha lepszych niż brzuszki i poznaj 14 patentów na zgrabną sylwetkę.

Wersja klasyczna

1 Połóż się tyłem na macie, dłonie spleć za głową. Nogi ugnij w kolanach i biodrach. Stopy ułóż płasko na podłożu. Nie blokuj ich o drabinkę!

2 Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od podłoża głowę, barki i górną część pleców. Zatrzymaj na sekundę ruch.

3 Wróć do pozycji początkowej, kładąc się z powrotem na macie.

Start

Ćwiczenia na kolejnych slajdach rób jedno po drugim bez żadnych przerw. Zrób 3 obwody (z przerwą 30 sekund). Zacznij od 6 powtórzeń każdego ruchu, zwiększając ich liczbę co trening. Ćwicz co drugi dzień.

Tagi: spięcia brzucha | ćwiczenia na płaski brzuch

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij